Amasya Ucuz Uçak Bileti Bul

İç Anadolu Bölgesi’ni Karadeniz Bölgesi’ne bağlayan yollar üzerinde bulunan konumuyla Amasya şehrine karayolu, havayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlayabilir, havayolu ile İstanbul, Ankara başta olmak üzere havaalanı bulunan birçok ilden DHMİ Amasya Merzifon Havaalanı’na uygun fiyatlı uçak bileti bulabilirsiniz. Bunun için internet üzerindeki arama motorlarına Amasya uçak bileti bul yazmanız yeterli olacaktır, Karadeniz Bölgesi, Orta Karadeniz bölümünde yer alan Amasya’ya İç Anadolu Bölgesi’nden ulaşım oldukça rahattır, 7.500 yıllık geçmişe sahip olan Amasya tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, 2017 yılı itibari ile 329.888 nüfusu ile merkez ilçesi dahil toplam 7 ilçeden oluşmaktadır.

Eğer Amasya’ya yolunuz düşerse Amasya Kalesini, Kral Kaya Mezarlarını ve Alçak Köprüyü ziyaret etmeyi unutmayın, her ne kadar çevre ilçelerde gezilmesi gereken yerler olsa da öncelikli tarihi yerlerin birçoğu şehrin il merkezinde konumlanmış ve bir gününüzü ayırabileceğiniz muhteşem bir gezi olacaktır, karasal iklimin geçiş noktası olan Amasya Karadeniz’de her mevsim etkin olan yağışlar etkisini Amasya’ya göstermemektedir ve yaz ayları hariç her mevsim Amasya gezi planı yapmak için önerilebilir.

Dönem dönem hem İç Anadolu hem de Karadeniz Bölgesi’nin iklim özelliklerini göstermektedir, yaz aylarında karasal iklim kadar kurak, kış aylarında ise Karadeniz iklimi sayesinde soğuk geçmez. Sürekli olarak düzenlenen ve uygun fiyatlı Amasya turlarından birine katılarak Amasya’yı gezebilir ya da kendi imkanlarınızla rahatça gidebilirsiniz.

Giderek artan bir ziyaretçi sayısına ulaşan Amasya’da konaklama açısından birçok seçenek bulunmaktadır. Büyükşehirlerden ve uzak yerlerden bu şehre gelmek isteyenler ucuz uçak bileti imkanlarından yararlanabilmektedir. Bunun için internetten uçak bileti ara seçeneklerini kullanabilirler. Gelen ziyaretçiler gezi planları nedeniyle genellikle il merkezinde konaklamayı tercih ederler. Merkezde 3 yıldızdan 5 yıldıza, pansiyonlardan, apartlara birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turistler genellikle butik tarzında konaklama imkânı sunan yerlerde kalmaktadırlar. Şehrin merkezinde olan bu butik oteller Amasya’nın geçmişini ve tarihini birebir yansıtır.

Amasya’nın konumu ve etrafında bulunan şehirlerde de olduğu gibi gece hayatı için pek bir seçenek yoktur. Genelde kafe ve bar gibi sakin mekanlara sahiptir. Amasya’nın bir diğer güzelliği ise Festivalleridir. Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali 12 Haziran günü 1950 yılından beri kutlanmaktadır. Yine Amasya Festivali, 12-22 Haziran arasında 10 günlük bir festivaldir. Festivaller boyunca birçok spor ve kültür faaliyetleri düzenlenir.

Bir cevap yazın