Almanya Türkiye Uçak Biletleri

Almanya ile Türkiye arası uçak biletleri iki ülke arasındaki yoğun uçuş hattı ve son zamanlarda Türkiye’nin pek çok şehrinden gerçekleştirilmeye başlanılan aktarmasız uçuşlar nedeniyle hem çok uygun fiyatlardadır hem de hemen hemen istediğiniz her gün çok farklı saat seçenekleri ile bulunabilmektedir. Almanya’dan Türkiye’ye hem Türkiye kökenli hem de Almanya kökenli birden fazla uçuş firması tarafından hemen hemen haftanın her günü uygun fiyatlarda gerçekleştirilen uçuşlardan sizin için en uygun olanını rahatlıkla seçebilirsiniz. İki hat arasında seyahati gerçekleştiren hava yolu firmaları; Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, SunExpress, KLM şeklinde sayılabilir. Ancak elbette ki en fazla sefer düzenleyen firma Türk Hava Yolları ile SunExpress hava yoludur.

Almanya-Türkiye arasında seyahat etmek istemeniz durumunda öncelikli olarak aktarmasız uçuşları tercih etmeniz hem zaman hem de uçuş için ödemeniz gereken miktar bakımından size avantaj sağlayacaktır. Almanya Türkiye arasında gideceğiniz şehre göre değişmekle birlikte ortalama 3 saat sürecek uçuşunuz için Pegasus’un ekonomi sınıfından aktarmasız bir gidiş-dönüş uçak bilet tercih etmeniz durumunda ödemeniz gereken miktar yaklaşık olarak 500 Türk Lirası civarında olacaktır. Ancak gideceğiniz şehir nedeniyle aktarmasız bir uçuş seçeneğini yok ise aynı koşullarda bir aktarmalı uçuş için ödemeniz gereken miktar yaklaşık olarak 600 Türk Lirası artacaktır.

İki destinasyon arasında ekonomi sınıfından değil de Business sınıfından bir uçuş tercih etmeniz halinde; en uygun uçak biletlerini ulaşım süresi açısından Türk Hava Yolları’ndan temin edebilirsiniz. Türk Hava Yolları’nın Business sınıfından gidiş-dönüş aktarmasız bir uçuş tercih ettiğinizde uçuş için yaklaşık olarak 3100 Türk Lirası ödemeniz gerekirken, Almanya kökenli olan Lufthansa uçuş firmasından Business sınıfından alacağınız aynı koşullardaki bir bilet için 200o Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Yabancı firmaların Business sınıfındaki uçuşlar ekonomik anlamda daha uygun görünse de Lufthansa ile yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 9 saat sürecekken Türk Hava Yollarının Almanya’dan Türkiye’ye olan aktarmasız seferleri sayesinde uçuşunuz en fazla 3 saat sürecek, kimi zaman 3 saatten de az bir zamanda ulaşmak istediğiniz yere varmış olacaksınız.

Bir cevap yazın