Afyon Mersin otobüs biletleri

İller arası yolculuklarda Afyon Mersin otobüs biletleri alım yapılırken İzmir otobüs firmaları ya da Mersin otobüs firmaları tarafından gerçekleştirilmekte, genellikle İzmir veya Manisa çıkışlı seferler anılan güzergahtan geçmekte, bu nedenle de iki şehir arasında sıklıkla sefer düzenlendiğini söylemek mümkün olmamaktadır. Anılan şehirler arasındaki mesafe 575 km olup, bu yolculuk için öngörülen asgari süre 8.5-9 saat arasındadır, aslında birbirinden çok da uzak olmayan bu iki şehir arasının bu denli uzun sürmesi otobüs firmaları ile ilgili değildir, Afyon-Mersin arasındaki yolculuk otoyol olmadığı için mecburen şehir içlerinden geçerek gerçekleştirilmektedir. Bu durum nedeniyle de 6-7 saat sürebilecek bir yolculuk 1, 1.5 saat uzamaktadır.

Afyon-Mersin arasında hemen hemen her gün sefer bulmak mümkünse de otobüs firmalarının söz konusu şehirler arasında pek fazla sefer düzenlememesi sebebiyle maalesef günde sadece bir defa en fazla üç defa sefer düzenlenmektedir. Yolculuk süresi göz önüne alındığında var olan seferler genellikle akşam 23:30 veya 23:45 civarında gerçekleştirilmekte, muhtemelen böylece yolcuların sabahın ilk saatlerinde varmak isteyecekleri istasyona ulaşmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Hafta içi günlerinde genellikle günde tek sefer düzenlenirken Cuma gününü hafta sonuna bağlayan günlerde sefer yoğunluğu iki veya üçe çıkmaktayken, söz konusu sefer için ödemeniz gereken ücret en düşük 70 Türk Lirası olarak belirlenmektedir.

İki nokta arasındaki ulaşımı sağlayan firma genellikle Lüks Mersin otobüs firmasıdır, söz konusu firmanın seferleri genellikle gece saatlerinde olup zaten oto yol olmayan bir ulaşım güzergahı takip edileceğinden gece yolculuklarında şehir içlerindeki trafik yoğunluğunun daha az olacağı düşünülerek anılan şekilde bir politika izlenmektedir. Lüks Mersin otobüs firmasının Afyon-Mersin seferleri genellikle İzmir çıkışlı olarak yapılmaktadır, bu durum nedeniyle kimi zaman yolculuk süresi daha da uzayabilmekte hareket saatlerinde bir esneklik yaşanabilmektedir, şayet yapacağınız yolculuk için geniş bir tarih aralığı seçme imkanınız var ise Afyon çıkışlı bir seferi tercih etmeniz zaman açısından tasarruf etmenizi sağlayabilecektir. İki şehir arasında sefer düzenleyen diğer bir firma olan Vif Mersin otobüs firmasının biletleri de aynı şekilde 70 Türk Lirasıdır ve yolculuk yine 8.5-9 saat aralığında sürmektedir.

Bir cevap yazın