Adana Denizli Uçak Bileti

Adana Denizli uçak bileti yakın tarihlerde 174.98 TL gibi fiyatlarla başlarken daha uygun fiyatlı biletler almak mümkün olurken internet sitelerinin reklamlarında 80 TL’den başlayan fiyatlarla karşılaşılmaktadır. Adana- Denizli uçuş seferi yapmak genelde aktarmalı olarak gerçeklemektedir. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na gidilmektedir. Son olarak Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşım gerçekleşmektedir. Bu süre yaklaşık olarak 4 saat 40 dakikadır. Aktarma süresi ise 1 saat 55 dakikadır. Yaklaşık süreler rüzgarın sertliği ya da hava şartlarının uygun olup olmadığı hesaba katılmadan ve genel olarak ulaşılan süreyi kapsamaktadır.

Uçak bileti fiyatlarında çeşitli havayolu firmalarında farklılık görülmektedir. Yine de en uygun uçak biletini internetten araştırarak almak ekonomik olmaktadır. 22.15 saatinde aktarmalı uçuş seferi gerçekleşecek olan Adana, Denizli yolculuğunda yaklaşık 9 saat 50 dakikalık uçuşta 08.05 saatinde ulaşılmaktadır. Aktarmanın süresi genel olarak farklılık gösterdiğinden uçuş süreleri de uzayabilmektedir. Bu uzun süre 12- 13 saat gibi olabilmektedir. Fiyatlar ise yüksek olmaktadır. Örneğin bugün gerçekleşecek olan bir uçuş seferi 233,98 TL314.98 TL, 415.98 TL gibi vatandaşı zorlayacak fiyatlar olabilmektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na çeşitli ulaşım hizmetleriyle ulaşmak mümkündür. Gerek özel servisle gerek taksi ya da belediye otobüsleri ve dolmuşlarla kolaylıkla gidiş sağlanmaktadır. Hizmete girilen yıl 1937’dir.Toplam büyüklüğü 10.749 metrekaredir. Denizli Çardak Havalimanı’nın hizmete giriş yılı 1991’dir. Taksi ve yolcu servisiyle ulaşım sağlanmaktadır. Toplam büyüklüğü 18.739 metrekaredir. Bu iki havalimanın ortak özelliği olarak trafik cinsinden bahsedersek iç ve dış hatlar olduğu görülmektedir. Adana Şakirpaşa Havalimanı şehir merkezine 5 kilometreyken Denizli Çardak Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 61 kilometredir. Yakın tarihlerde görülen minimum fiyat 91.98 TL’dir. Günlük sefer sayısı da 7 olarak kabul edilirse en kısa uçuş süresi 3 saat 40 dakika olmaktadır. Bu mesafe ise 534 kilometre olarak hesaplanmaktadır. Bir internet sitesinde bilet fiyatlarında oldukça uygun olduğu gözlemlenmektedir. Örneğin; 08.55 saatinde başlayan uçuş seferi varış saatini 17.20 olarak belirlerken bilet fiyatı 103.98 TL’dir. Adana ve Denizli varışlı popüler seferler de mevcuttur.

Bir cevap yazın