Zimbabve Uçak Bileti Sorgula

Hiçbir deniz ve okyanusla bağlantısı olmayan kara ülkesi Zimbabve Cumhuriyeti arası 6682 kilometre olup yalnızca uçak yolculuğu sayesinde ulaşım sağlanmaktadır ki bileti almak için online sitelerde sorgula işlemi yapılmalıdır. İstanbul Atatürk Havalimanından yolculuk yapmak için Zimbabve Uçak Bileti Sorgula işlemi yapıldığında başkentteki Harare Havalimanına direkt sefer bulunmayıp sadece aktarmalı seferler olduğu görülecektir. Ülkemizde İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Hava Yolları ile South African Airways, Kenya Airways ve British Airways firmalarının ortaklaşa gerçekleştirdiği aktarmalı seferleri bulmak mümkündür.  Aktarmalar farklı ülkeler üzerinden yapılmaktadır. Yolculuğun en kısası 15 saat 50 dakika en uzun ise 1 gün 10 saat 30 dakika sürmektedir. Yolculuk süresi aktarma sayısına ve aktarmalar arasındaki bekleme süresine göre değişmektedir.

İstanbul ile Zimbabve başkenti Harare arasındaki yolculuğun bilet fiyatları en düşük ortalama 1781 TL’den başlamaktadır. Seyahatin en yüksek maliyeti ise ortalama 24.422 TL’dir.  Arada çok büyük farklar olduğu görülmektedir. Bu farkı ödememek için bileti erkenden almak doğru olacaktır. Ekonomi sınıfı için geçerli olan bu fiyatlar Bussines Class ve First Class sınıfı olduğunda çok daha yükselecektir. Yüksel fiyatlar ödememek için tatil ve seyahat planlarını en az iki ay önce yapıp bilet alışını internet üzerinden uçak bileti sorgula kısmından gerçekleştirmek gerekir. Havayolu firmaları boş koltuklarla uçmak istememektedir. Çünkü boş koltuklar havayoluna zarar olarak geri dönmektedir. Zarara uğramamak için satışın başladığı ilk dönemler indirimli fiyatlar uygulanmaktadır. Belli bir oranda satış yapıldıktan sonra yükselmeye başlamaktadır.

Afrika’nın en büyük antik kalıntılara sahip olan ülkede Chewa, Shona ve Ndebele yerel topluluklardan oluşan 13 milyon kişi yaşamaktadır.  Ülkede görülen salgın hastalıklar ve AIDS hastalığı nüfus yapısını olumsuz etkilemektedir. Zimbabwelilerin çoğunluğu Hıristiyan olup Afrika dinlerine inanlarda azımsanmayacak kadar fazladır.  Yıl boyunca yüksek sıcaklıkların yaşandığı ülke Kasım ve Mart ayları dışında ziyaret edilebilir. Resmi para birimi bulunmayıp Amerikan Doları kullanılmaktadır. Mozambik sınırlarında bulunan Nyangani Dağı harika dağ manzaralarına sahiptir. Geçim kaynağının tarım olduğu ülkede enflasyon çok yüksek olduğundan yaşam şartları sınırlıdır. Yıl boyunca düzenlenen Harare Caz Festivali, Buddyz Sanat Festivali ve Kış Caz Müzik Festivali halka renkli bir zaman dilimi sunmaktadır.

Bir cevap yazın