Uygun Fiyatlı Eritre Uçak Bileti

1993 yılına kadar Etiyopyanın hakimiyetindeki Eritre Doğu Afrikada bulunmaktadır ki uçak yolculuğunu daha uygun ve daha ucuz fiyatlı yapabilmek için bileti almadan önce birden fazla firma arasında karşılaştırma yapmak doğru olur. Uygun fiyatlı Eritre uçak bileti alınarak yapılacak yolculuğun dışında başka seçenek bulunmadığından ve ülkemize mesafesinin fazla olmasından dolayı erken rezervasyon yapılmalıdır. Tatil ve yolculuk planlarını aylar öncesinde yapan bir kişi rota üzerinde sefer düzenleyen firmaların bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun bileti alabilir. Tek bir havayolları takıntısının olmaması bu konuda çok işe yaramaktadır. Çünkü uçağını belli bir oranda dolduran firma fiyatları yükseltmişken bir diğer firma daha o doluluk oranına ulaşamadığından fiyatlarını düşük tutuyor olabilir. Buraya yolculuk yapmak isteyenler uygun fiyatlı uçak bileti almak için çok önceden bilet ayarlamaya çalışmalıdır.

Ayrıca erken plan yapmak seferin doluluk oranına ulaşmadan yapılan indirimden yararlanmayı sağlar ki bu indirimler normal biler fiyatlarına göre gerçekten indirimli olabilmektedir. Eritre’nin hiçbir havaalanına ülkemizden direkt uçuş bulunmamaktadır. En az bir aktarmalı olarak yapılan bu seferler Egyptair, Türk Hava Yolları, Emirates ve Royal Brunei firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. İstanbul Atatürk veya Sabiha Gökçen Havalimanından havalanan uçaklar Asmara İnternational Havalimanına iniş yapmaktadır. Aktarmalar Kahire Cairo Int Havaalanı veya Dubai Int Havaalanından yapılmaktadır. Bu yolculuk bekleme sürenin farklı olmasından dolayı 7 saat 50 dakika ile 26 saat 5 dakika arasında değişmektedir. İki veya daha fazla aktarmayla yapılan yolculuk süreleri ise değişmektedir.

Sudan, Etiyopya, Cibuti, Kızıldeniz ile komşu olan Afrika ülkesi kurulduğu ilk dönemlerde Aksum Krallığının 1960’larda ise Etiyopya’nın hakimiyetine girmiştir. Kanuni Sultan Süleyman devrinde Özdemir Paşa tarafından fethedilen ve 1993 yılında özgürlüğüne kavuşan Eritre idari 8 bölgeden oluşmaktadır. Başkent Asmara, Massawa, Assab ve Tessene ülkenin en önemli şehirleridir.  Ortalama üç bucuş milyon kişinin bulunduğu ülkede resmi olarak Arapça ve Tigrinya dilleri konuşulmaktadır. Fakat ülkenin farklı bölgelerinde Tigre, Saha, Panakili, Amharic, Kunama ve Afar gibi yerli diller de kullanılmaktadır. Başkentte ise çoğunlukla İtalyanca tercih edilmektedir. Aralık ile Şubat arası yoğun yağışların görüldüğü ülkede sıcaklık 40 dereceye kadar yükselmektedir. Ekim ile Mayıs arası sıcaklık 25 ile 32 arasında olduğundan ziyaret için daha uygundur.

 

Bir cevap yazın