Uşak Muğla uçak bileti

Uşak ilinde son yıllarda inşa edilmiş olan havalimanında herhangi bir tarifeli sefer yapılmadığından Uşak ile Muğla illeri arasında direk ya da aktarmalı uçuş gerçekleştirilmemektedir. Muğla ve çevresinden uçak yolculuğu yapmak isteyenler ile herhangi bir yerden Muğla’ya gitmek isteyen yolcular Milas – Bodrum Havalimanını kullanmaktadır. Ancak Uşak ili şehir merkezi yakınında yapımı bir kaç yıl önce tamamlanmış olan havalimanına henüz tarifeli sefer hizmeti düzenlenmemektedir. O nedenle Uşak’tan herhangi bir yere uçak yolculuğu yapacak olanlar Kütahya Zafer havalimanına yönlendirildiğinden Uşak ile Muğla arasında hava yolunu kullanmak isteyenler ancak Milas – Bodrum havalimanı ile Kütahya Zafer havalimanı arasında düzenlenen seferlerden yararlanarak yolculuklarını gerçekleştirebilirler.

Her iki il arasında genellikle yaz aylarında turizm amaçlı yolculuklara ihtiyaç duyulmaktadır. Muğla ve ilçelerindeki doğal güzelliklere ve turistik yerlere ilgi duyan Uşak ve çevresinde yaşayanlar yaz aylarında tatillerini bu beldelerde geçirmek için ulaşım imkanını araştırmaktadırlar. Yolcu sayısındaki yetersizlik nedeni ile tarifeli seferlere başlanılmayan Uşak havaalanı yerine bu havalideki yolcular en yakın hava alanı olan Kütahya Zafer havalimanına yönelmektedirler. Adı geçen havalimanından Bodrum – Millas havalimanına Türk Hava Yolları her gün bir defa aktarmalı sefer düzenlemekte ve biletler de bu iki havalimanı arası uçuşlar için düzenlenmektedir. Uçuş süresi yapılan aktarmmanın süresine bağlı olarak 5 saat 20 dakika ile 10 saat arasında değişmektedir.

Kütahya Zafer havalimanından yapılan uçuşlar genellikle İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olduğundan Antalya ve İzmir Adnan Menderes havalimanı üzerinden Muğla’ya uçak yolculuğu planı yapmak mümkün olmamaktadır. Bir başka anlatımla Kütahya Zafer havaalanından Adnan Menderes havalimanına, oradan da Muğla’ya gitmek isteyen uçak yolcuları iki kere İstanbul aktarması yapmak zorunda kalacağından bu güzergah planlaması akıllıca görünmemektedir. Aynı durum Antalya üzerinden yapılacak yolculuk planı için de geçerlidir. Dolayısı ile Uşaktan Muğla ve havalisine ya da tersi istikamete hava yolu ile yolculuk yapmak isteyenler için en makul güzergah Kütahya Zafer havaalanı ile Milas – Bodrum havaalanı arasında gerçekleştirilen İstanbul Atatürk havalimanı aktarmalı uçuşlar olmaktadır.

Bir cevap yazın