Türkiye Rusya Uçak bileti

İki ülke Türkiye Rusya arasında uçak bileti alıp ulaşım imkanı konforlu hızlı oluşları göz önüne alındığında bilet fiyatları gayet makul fiyatlardan satılmaktadır. Türk Hava Yolu, Pegasus, Pobeda, Onur Air, Atlas Global, Air Moldova, Aeroflot gibi her iki ülkeye ait havayolu şirketleri 95 Euro’dan başlayan fiyatlar ile biletlerini satmaktadır. Bilet alımı için bir çok online bilet satış sitesi bulunmakta ve bu siteler sayesinde karşılaştırmalı bilet alımı yapılabilmektedir. Bu sitelerde havayolu şirketlerinin özel günlerde ve kendileri has indirimli bilet satış imkânlarını yakalamak mümkün olup bu şekilde daha uygun bilet sahibi olarak uçuş yapma imkânı elde edilebilir.

Rusya 17 milyon karelik bir alana ve 143 milyonluk nüfusu ile dünyanın en büyük ülkesi olmakta ve Türkiye’de 783.562 km² bir alanda 80 milyonluk bir nüfusu olan iki komşu ülke olarak gerek siyasi, ekonomik, turizm, eğitim alanlarında birbirlerine bağlı ve komşu iki ülke olarak tarih boyunca birbirlerine destek ve ulaşım sağlamış olup günümüzde de tarihin en önemli iki ülkesi olmaktadır. Tarih boyunca iki ülke arasında her ne kadar olumsuz durumlar olmuş olsa da aralarındaki ulaşım ve bağ hiçbir zaman kopmamış ve günümüze kadar gelmiş olup daha da ulaşım imkânları ve iletişim bağları artırılarak sürmektedir. Eskilerde karayolu ulaşım imkanı olarak tercih edilirken günümüzde hızlı ve kolay ulaşım imkanı sağlayan uçak yolculukları tercih edilmektedir.

Rusya’da sivil ve ticari 1216 havalimanına karşı Türkiye’de 56 sivil ve ticari havalimanı bulunmakta olup Türkiye’deki 24 havalimanından yurtdışı uçuşları yapılarak Rusya’ya ulaşım oldukça kolaydır. Türkiye’den Rusya’ya aktarmalı ve aktarmasız olarak ulaşım imkânı mevcut olup bu uçuşlar karşılıklı olarak yapılmaktadır.Aktarmasız uçuşlar Moskova Havalimanına yapılmakta ve 3 saat 30 dakika gibi kısa bir süre almaktadır. Diğer havalimanlarına aktarmalı olarak uçuş yapılmakta ve 7 saat gibi uzun bir süre almaktadır. Her iki ülkenin de yerli havayolu şirketleri karşılıklı olarak direkt uçuşlar yapmakta ve diğer havayolu şirketleri aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Bu uçuşlar sayesinde günün her saatinde ulaşım imkânı bulunmaktadır.

“Türkiye Rusya Uçak bileti” üzerine 1 yorum.

  1. Eğer kış için bir tatil bölgesi arayanlara direk Rusya tavsiye ederim gezilecek yerleri bol ve rus kızları çok sıcak kanlı karşılıyor sizleri o kadar sıcak oluyor ki bu durum devamında farklı şeyler yaşansa bile aldırma gönül hayat işte dersiniz.

Bir cevap yazın