Türkiye Gana Arası Kaç Saat Sürer

Afrika kıtasının önemli ülkeleri arasında bulunan Gana ile Türkiye arasında yapılan uçak seferlerinin kaç saat sürdüğü insanlar tarafından merak edilmekte ve böylece kıtalar arası yapılacak yolculuk hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. İki ülke arası ne kadar sürer şeklindeki sorunun cevabı birçok unsura göre farklılık göstermekte ve bundan dolayı da Türkiye ile Gana arası mesafenin tam olarak kaç saatte gidileceğini söylemek mümkün olmamaktadır. Özellikle yapılacak seyahatin aktarmalı ya da aktarmasız olarak yapılması çok ciddi bir süre farklılığına neden olmaktadır. Aktarmasız olarak yapılan uçuşlar ortalama olarak 7 saat 10 dakika sürerken aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda kullanılan aktarma merkezinin konumu ve buradaki bekleme süresi toplam süreyi etkilemektedir. Fakat genel olarak söz konusu uçuşların ortalama olarak 13 saat ile 20 saat arasında sürdüğü söylenebilir.

Gana içerisinde yer alan kentlerden bir tanesi olan Akra ile ülkemizin en önemli kenti olan İstanbul arasında uçak seferleri yapılmakta olup bunların bir kısmı Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilirken diğer kısmı ise yabancı hava yolu şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. THY ile seyahat etmek isteyen kişiler aktarmasız olarak Gana’ya gidebilmekte ve söz konusu yolculuklar için alınacak biletlere 2.600 TL ödenmesi gerekmektedir. Söz konusu ücret ortalama olup farklı şartlara göre artmakta ya da azalmaktadır. Diğer hava şirketler ise aktarmalı seferler yapmakta ve bunlar için ödenmesi gereken ücretler ise 1.500 TL’den başlamaktadır. Kişiler kendi istek ve ihtiyaçlarına göre bunlar arasından seçim yapabilmektedir.

Afrika ülkelerinden bir tanesi olan Gana içerisinde yaklaşık 28 milyon kişi yaşamakta olup ayrıca buraya yılın farklı dönemlerinde turistler gelmektedir. Gelen turistler Akra içerisinde yer alan farklı güzellikleri görmek için çok uzak noktalardan gelmektedir. Aynı şekilde diğer kentler içerisinde benzer yerler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Kakum Milli Parkı’dır ki yağmur ormanlarından oluşan bu park içerisinde çok sayıda canlı yaşamaktadır. Doğal yaşamın rahatlıkla izlenebileceği noktalardan bir tanesi olan park dışında ülke içerisinde tarihi yapılar da bulunmaktadır. Elmina Kalesi bunlardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir.

“Türkiye Gana Arası Kaç Saat Sürer” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın