Trabzon Zonguldak Ucuz Otobüs Bileti Bul

Trabzon ve Zonguldak arası karayolu mesafesi 855 km olduğu bilinmekle birlikte otobüsle yolculuk süresi ortalama 10 saat 47 dakika sürmekte ve bu doğrultuda otobüs tercihi güvenlik ve rahatlık açısından önem arz etmektedir. Bu iki şehir arasında ucuz otobüs bileti satın almak ya da rezervasyon yaptırmak için firmaların otobüs bileti bul uygulamaları kullanılabilmektedir. Havayolu ile Trabzon – Zonguldak arası 666 km olup, ortalama uçakla seyahat süresi 1 saat 25 dakikadır. Otobüs yolculuğunda özellikle bayram, resmi tatil gibi özel günlerde anında bilet bulma olanağı pek bulunmadığı için biletlerin belli bir süre önceden alınması veya rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Zonguldak ülkemizin kömür deposu olan bir ilimiz olarak ön plana çıkmaktadır. Trabzon ise balıkçılığın yanı sıra farklı doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir şehrimizdir.

Karayolunda mesafe uzadıkça fiyat artışı görülmektedir. Bunun nedeni km hesabı yakılan yakıttır. Trabzon – Zonguldak güzergahında 4 firmanın sefer yaptığı bilinmektedir. Bu firmaların günlük 4’er sefer düzenlediği görülmektedir. En uygun otobüs bileti bulmak için firmalardan tek tek fiyat istenebilir veya internet sitelerinden gidiş – dönüş tarihi yazılarak karşılaştırma yapılarak en uygun olanı alınabilir. Otobüs firmalarının kampanya zamanlarını değerlendirip bilet almak da uygun fiyata gelmektedir. Alınan biletlerin fiyatları yüksek olduğu takdirde kredi kartı ödemelerinde taksit olanağı sağlayan firmalarda bulunmaktadır. Zonguldak’tan hareket eden otobüs sırası ile Çankırı, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun ve en son olarak Trabzon’a ulaşmaktadır.

Doğu Karadeniz’de bulunan Trabzon, Kafkasların ve İran transit yolunun başlangıç kısmında bulunmaktadır. Karadeniz’e kıyısı bulunan ülkelerin limanları ile bağlantısı bulunmaktadır. Tarihi ve doğa güzellikleri ile dolu olan şehir her mevsim gezip görülmeye değer bir yerdir. Trabzon’da gezilecek yerler; müzeler, camiler ve kiliseler, hanlar, yaylalar ve göller sayılabilir. Sera gölü ve çevresi kamp ve piknik alanı olmasından dolayı turistlerin ilgisini çekmektedir. Batı Karadeniz’de bulunan Zonguldak, dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Su kaynakları bakımından oldukça zengindir. Zonguldak’ta Karadeniz iklimi hakim olmakla birlikte her mevsim yağış almaktadır. Şehirde ilk yerleşmelerin milattan öncesine dayandığı söylenmektedir. O tarihten itibaren çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan şehir tarihi güzellikleri içerisinde barındırmaktadır. Zonguldak’ta görülmesi gereken yerlerden bazıları; mağaralar, kaplıcalar ve şelalelerdir.

Bir cevap yazın