Siirt Uçak Bileti Fiyatları

Güneydoğu bölgesinde yer alan Siirt ilimizden ülkemizin neredeyse her noktası günün her saatinde uçak bileti bulabilmek mümkün olmakla birlikte uçak ile ulaşımın dışında da otobüs ya da özel araçla da ulaşım sağlanabilmektedir. Siirt uçak bileti fiyatları alacağınız biletin tarihine, bileti alacağınız havayolu şirketine ve ne kadar önceden aldığınıza göre değişkenlik göstermektedir. Eğer alacağınız uçak biletini erkenden alırsanız biletinizin fiyatı da o oranda düşecektir. Uçak bileti satın alırken bu bileti ucuza getirmenin pek çok yolu bulunmaktadır. Alacağınız tarih, gün ya da yakınlarda herhangi bir tatilin olup olmamasına göre bilet fiyatları değişkenlik göstermektedir.

İş, okul veya tatil için Siirt iline gittiğinizde gezip görebileceğiniz tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır.  Mezopotamya ve Anadolu’nun tam kesişiminde bulunan bu şehir doğal güzellikleri bakımından komşu illerine nazaran öne çıkmaktadır. Cilalı Taş Devri’nden bu yana oldukça fazla sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu sayede tarihi bir doku kazanmıştır. Bu şehri gezerken kimi mekânlarda adeta zamanda yolculuk yapacaksınız. Türklerin ilk yerleştiği toprak olması bakımından da tarihi bir öneme sahip olan şehir, hem tarihi hem de ilmi açıdan ziyaretlerine birçok şeyi göstermektedir. Bu şehir gezebilmek için bir an önce uçak bileti ayarlamanız tavsiye edilmektedir.

Şehirde bulunan saat kulesi 1905 yılında Alaaddin Paşa yapılmış ve 1975 yılında tekrar restore edilmiştir. Siirt Ulu Camii ya da bir diğer adıyla Çinili Minare ise Selçuklu mimari özelliklerini içerisinde barındırmaktadır. 1129 yılında yaptırılan cami daha sonra 1260 yılında restore edilmiştir. Ayrıca içerisinde bulunan minber 1933 yılında Türkiye Etnografya Müzesi’ne gönderilerek sergilenmeye başlamıştır. Bir diğer gezilip görülebilecek yer ise Botan Mağaraları. Siirt’te oldukça bilinen bu mağaralar Botan Çayı’nın hemen yanında bulunmaktadır. Bu mağaraların çok eski zamanlarda yerleşim yeri olarak kullanıldığı kabul edilmektedir.

Gelelim Siirt mutfağına. Bulunduğu bölgenin hem gelenek ve görenekleri hem de mutfağıyla öne çıkan Siirt’te tatmanız gereken birbirinden farklı pek çok tat vardır. Örneğin Mihr Çorbası nohut ve buğdaydan yapılmakta ve yiyenlerin damağında tadı kalmaktadır. Bunun yanı sıra Büryan, Siirt Dolması ve Mumbar Dolması da şehrin meşhur yemekleri arasındadır.

Bir cevap yazın