Niğde ile Nevşehir arası kaç dakikadır

Niğde ve Kayseri arası yolculuğun kaç dakika sürebileceği arasındaki mesafeye ve hangi araçla bu mesafeyi kat ettiğinize bağlıdır. Niğde ve Nevşehir arasındaki mesafe 86 km’dir. Eğer siz Niğde ‘den Kayseri’ye kendi özel arabayla gitmek isterseniz ve hızınız saatte 90 km hızla gidiyorsanız sizin oraya varmanız için 1 saat 10 dakikaya ihtiyacınız olacaktır. Eğer maceraperest ve özgürlük hevesindeyseniz ve yolculuğunuzu bisikletle tamamlamak isterseniz, arabadan daha uzun sürede tamamlarsınız. Bu süre, dinlenmelerini de düşünürsek, 4 saate yakın olacaktır. Eğer yolculuğunuzu uçakla tamamlamak isterseniz, seyahatinizi en kısa sürede tamamlamayı tercih ederlerdensiniz çünkü iki şehir arasındaki mesafe azalır ve uçağın hızı diğer araçlara göre daha hızlıdır. 73 km mesafesi olan bu uçak yolculuğunu yaklaşık 35 dakikada bitirirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz dakikalar şehir merkezlerinden alınan mesafeyi bas alınarak hesaplanan rakamlardır. Fakat Nevşehir’in ünlü gezilecek ilçeleri de vardır. Nevşehir’in şehir merkezinden çok, bu ile bağlı Ürgüp ilçesini seyahat eden birçok turist vardır. Ürgüp, tarihi yerleriyle özellikle peri bacalarıyla ünlüdür ayrıca uçan balon seyahatlerinin başlıca yerlerinden de birisidir. Bu yüzden, ülkemizin her bir yanından buraya gelen insanların yanı sıra Niğde’de bulunan birçok insan da burayı görmek ister. Niğde’den Ürgüp’e gitmek isteyen bir kişi, mesafesi 97,7 km olan bu yolu yaklaşık 1 saat 25 dakikada tamamlar.

Niğde’de görülmeye değer birçok tarihi yerler, şelaleler ve müzeleri vardır. Özellikle Niğde ilinin Çamardı İlçesinde bulunan Aladağlar milli parkı görülmeye değer muhteşem yerlerden birisidir. Yaz da olsa ilkbahar da olsa yılın her anında dağlarında kar bulunan bu milli park, kendisine birçok turist çekmektedir çünkü insanların en çok eğlendikleri yerler arasında olmayı kanıtlamıştır. Burada tırmanma alanları, yürüyüş parkurları, kamp alanları ve hatta balıkçılık yapma fırsatı vardır. Böylelikle Nevşehir’de yaşayan ve yakınlarındaki bu güzelliği görmek isteyen insanların Çamardı ilçesini ziyaret etmek istemeleri çok normal olmalıdır. Çamardı ilçesi ile Nevşehir ilinin arasındaki 118 km mesafeyi arabamızla 1 saat 36 dakikada tamamlayabiliriz.

Bir cevap yazın