Moldova Türkiye arası uçak biletleri

Avrupanın doğusunda Balkanların kuzeyinde yer alan Moldovya Türkiye çıkışlı gitmek isteyenlerin bu ülkeye ulaşmak için uçak bileti araştırmalarının sonunda oldukça uygun fiyatlı uçak bileti bulabilmeleri söz konusu olmaktadır. Moldova Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen oldukça fazla ziyaret edilmektedir.  Moldova Türkiye arası uçak biletleri Türkiye’den bu ülkeye gitmek isteyenlerin çok önceden rezervasyon yapmaları ile oldukça uyun fiyata gelmektedir. Uçak bileti almak isteyenlerin Moldova’ya uçak seferi yapan havayolu firmalarının internet siteleri üzerinden biletlerine ulaşmaları mümkündür.

Moldova farklı kültürleri içerisinde bir araya getirmiş bir ülkedir. Ülkenin başkenti Kişinev şehridir. Ülke içinde Ruslar, Ukraynalılar ve Gagavuz Türkleri bulunmaktadır. Bu ülkeye gitmek isteyenler özelikle yaz döneminde gitmelidirler. Ülkemizden İstanbul, Ankara ve İzmir çıkışlı uçak seferleri ile ülkenin başkenti olan Kişinev şehrine ulaşılmaktadır. Ülkede şarap yapımı oldukça fazladır. Tahıl üretimi yapılan ülkenin en çok ziyaret edilen şehirleri başkenti Kişinev, Traspol, Balti ve Edinet kentleridir.  Ülkedeki farklı kültürler birbirini etkilemiştir. Bu sebeple mimariden yemek kültürüne kadar her konuda karma bir yapı vardır. Ülkenin mimari yapıları dikkat çekici güzelliktedir.  2.Dünya Savaşı sırasında çok fazla hasar almış olsa da ülkedeki katedraller, kiliseler, heykeller tüm ihtişamıyla yerinde durmaktadır. Aleksandr Puşkin Kişinev kentinde sürgün hayatı yaşamıştır. Bu sürgün sırasında kaldığı ev şehrin en çok ziyaret edilen yeridir.

Moldova Türkiye arası uçak seyahati yapmak isteyenlerin bunun için öncelikle hangi şehirden kalkış yapacağını belirleyip ona göre uçak biletleri ve fiyatları araştırması yapması uygun olacaktır. Fiyatlar kalkış noktasına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Moldova’ya uçak bileti almak için firmaların kampanyalarından ve indirimlerinden yararlanmak bilet fiyatını çok fazla düşürecektir. İstanbul Kişinev arası 1 saat 30 dakika sürerken bu süre İzmir ve Ankara çıkışlı uçak seferlerinde biraz daha fazla olmaktadır. Bunun sebebi İstanbul dışındaki diğer şehirlerden aktarmalı uçuşların yapılmasıdır. Bu sebeple yolculuğun süresini çıkış noktasına göre planlamak uygun olacaktır. Moldova yaz tatilinde farklı ve tarih dolu bir yer gezmek isteyenler için oldukça güzel bir seçenek olarak sunulmaktadır.

 

Bir cevap yazın