Manisa Ankara uçak bileti fiyatı

Doğal güzellikleri ile dikkatleri cezbeden Ege kenti Manisa ile Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara arasındaki uçak yolculuğunu araştıranlar uygun fiyatı bulunan bileti almak için firmalar arasında karşılaştırma yapmalıdır. Manisa Ankara uçak bileti fiyatı araştırması yapanlar Manisa şehrinde sivil kategoride aktif havaalanı olmadığından bu araştırmayı en yakındaki İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden gerçekleştirmelidir. Adnan Menderes Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasındaki 1 saat 15 dakikalık yolculuğun en düşük fiyatı ortalama 56 TL iken en yükseği ise yaklaşık olarak 293 TL civarlarındadır. İki kent arasındaki aktarmasız uçuşları Pegasus ve Anadolujet firmaları gerçekleştirmektedir. Yukarıdaki ücretler firmaların ekonomi ve promosyon ücretleri olup diğer sınıflarda bilet fiyatları daha da yüksek olacaktır.

Manisa’dan başkente gidebilmek için öncelikle karayolu ile İzmir’e geçmek gerekmektedir. Çeşitli seçeneklerin olması ulaşımı kolaylaştırmaktadır. İzmir’den Ankara’ya uçmak için Pegasus Havayollarının 06.00, 09.25, 13.05, 20.00, 22.00 ve 23.20’deki seferlerinden biri seçilmelidir. Pegasus’un yanı sıra Anadolujet firmasının ise 06.00, 08.45, 10.05, 12.25, 13.50, 16.05, 17.50, 20.05 ve 21.50 saatlerindeki uçuşlarından biri değerlendirilebilir. İki farklı havayollarının farklı saatlerde çok fazla seferinin bulunması rekabetten kaynaklı ücretlerin düşmesine neden olmaktadır. Daha uygun fiyatlı yolculuk yapmak için seyahat programını yaklaşık olarak 2 ay öncesinde yaparak biletleri almak gerekir. Havayolları boş koltuklarla uçmak yerine uygun ücretlerle sattığı biletlerle uçak bileti fiyatları ile koltukları doldurmaya çalışmaktadır. Bunun sebebi ise uçuşun harcamalarını karşılayacak kadar gelir elde edebilmektir.

Yerli turistlerin en fazla ziyaret ettikleri kent olan Manisa tam bir Ege şehridir. Ege mutfağının hafif zeytinyağlı yiyecekleri burada da hakimdir. Alaşehir kapaması, Akhisar köftesi, dalak dolması, ateş pidesi, kadıngöbeği tatlısı, kabak çiçeği dolması, Salihli odun köfte, Kula göveci,  tavşan çullama, sinkonta tadılması gereken lezzetleridir. En güzel lezzetlerin tadılabileceği kentte bulunan Spil Dağı Milli Parkı, Bin Tepeler, Kurşunlu Kaplıcaları,  Artemis Tapınağı, Kula Volkanları, Niobe Doğal Anıtı, İlk İnsan Ayak İzleri, Kuvayı Milliye Anıtı ve Sart Antik Kenti şehirdeki muhakkak görülmesi gereken yerlerdir. Yaz aylarının sıcak kış aylarının ise nispeten daha ılıman geçtiği kenti gezmek için en ideal zaman bahar aylarıdır.

Bir cevap yazın