Malezya Nepal uçakla kaç saat

Güney Asyanın en fazla turist ziyareti alan ülkesi olan Malezya’da olan kişilerin, en yükseği görme adına mutlaka ama mutlaka Nepal’ı ziyaret etmesini tavsiye ederiz. Malezya’da yaşayan biri olunabilir veya bu çok turist ziyareti olan ülkeye gelen turistlerden biri olunabilir, hangi ihtimal olursa olsun, Nepal’a, adı çok duyulan Everest tepesini görmeye gitmek şart olmuştur. Bu ziyaretten pişman olunmayacağından emin olunabilinir. Elbette herkesin gördüklerinden alacağı çok farklı olabilecektir. Kimi insan Nepal’a gittiğinde bölge halkının durumunu görerek sahip olduklarının kıymetini anlayacaktır, kimi Everest’in yüksekliği karşısında kendi egolarından arınacaktır, kimiyse estetik zevk alacaktır ama mutlaka herkes heybesine bir şeyler koyacaktır.

Malezya, Güney Asya’nın kalbinde bulunan; bozulmamış etkileyici plajlara, egzotik adalara ve zengin bir etnik ve kültürel mirasa sahip renkli ve çekici bir ülkedir. Bu çekici ve renkli ülke aynı zamanda Güney Asya’nın en istikrarlı, güvenli ve kolay gezilebilir ülkelerinden biri olması dolayısıyla da turistik anlamda büyük rağbet görmektedir. %60’dan fazlası Tropikal Yağmur Ormanlarıyla kaplı olan bu güzide ülkenin vatandaşları, gelişmiş olan turizmleri dolayısıyla sahip oldukları havayolları ağıyla diğer ülkeleri ziyarete gidebilecekleri gibi, bu güzide ülkeye turistik ziyaret amacıyla gelen turistlerde çok rahat bir şekilde, başka bir ülkeye ziyaret düzenleyebileceklerdir. Zira Malezya’dan birçok ülkeye her gün uçak seferleri düzenlenmektedir.

Nepal, neolitik çağlardan beri yaşamın var olduğu, eski medeniyettir. Everest tepesiyle ünlü olan Nepal, düşük geliriyle gelişmekte olan ülkeler sınıfındadır ve İnsani Gelişme Göstergesi’nde gerilerde yer almaktadır. Ancak, bu durum Nepal’ın doğal ve merak uyandırıcı havasından bir şey kaybettirmemektedir. Nepal’a ulaşım ise çok kolaydır ve şayet Malezya’dan sonraki durak Nepal ise her gün düzenlenen aktarmasız uçuşlarla 4 saat 40 dakika gibi bir sürede Nepal’a ulaşılabilinecektir. Bu adı geçen iki ülkeye yapılacak ziyaretin başlangıçta ifade edildiği üzere; ziyaretçisine çok büyük şeyler katacağı muhakkaktır. Bu sebeple, imkanların elvermesi durumunda, üç günlük olarak tabir edilen bu dünyayı daha anlamlı kılabilme ve bu dünyaya ait güzelliklerden faydalanabilme adına, ruha ve bedene iyi gelecek bu ziyaretlerin yapılması gerekir.

Bir cevap yazın