Macaristan Slovakya günlük sefer sayıları

Macaristan ve Slovakya tarihi dokusu doğal güzellikleriyle birlikte gezilmeye değerlerdir, bu gezilere de günlük olarak yapılan otobüs seferleri ile birlikte çıkabilirsiniz. Macaristan Budapeşte’den, Slovakya Bratislava’ya Metro turizm’in düzenlemiş olduğu otobüs seferleriyle ulaşabilirsiniz. Bu seferler günde bir kez şeklinde ayarlanmış ve Türk lirasına göre 84 liraya denk gelmektedir. Başkent Budapeşte ulaşım konusunda havayolu, otoyol ve demiryolu ağlarıyla merkez bölge durumundadır. Avrupa ülkelerinin çoğunda olduğu gibi bu ülkede de ulaşım konusunda çok büyük problemler yoktur. Slovakya ve Macaristan birbirine komşu iki ülke olduğu için otobüs ve uçakla ulaşım sağlamak çok kolaydır. Bratislava ile Budapeşte arası karayolu ile 3 saat kadar bir uzaklıktadır.

İki ülke arasında en kısa yol 200 km’dir, otobüsle yolculuk yapıldığında 3 saatten biraz fazla bir sürede o mesafeyi aşmış oluyorsunuz. Demir yolu ağının daha fazla kullanıldığı bu ülkelerde insanlar genellikle tren ulaşımını daha sık tercih etmektedir. İki devletin Avrupa Birliği’ne bağlı olmasından dolayı vize probleminin olmaması iki şehrin insanlarının sıklıkla seyahat etmesini de kolaylaştırıyor. Yol gezisi yapmak isteyenlerin ya da o sırada başka bir ulaşım yolunda bilet bulamayanların tercihi de otobüsten yana oluyor. Metro turizm Avrupa’da bu konuda da iyi bir hizmet vermeye çalışıyor, iki şehir arasında ki kara ulaşımının liderliğin üstleniyor.

Macaristan ya da Slovakya’ya giden Türk turistlerin ya da orada yaşayan Türklerin de genellikle kullandığı otobüs firmalarının başında Metro turizm gelmektedir. Türkiye merkezli bir şirket olmasından dolayı Avrupa’da ki Türklerin ilk tercihlerinden biri olmaktadır. Günlük sefer sayılarının çok fazla olmamasının dışında kalite veya konfor açısından bir dezavantajının da bulunmaması otoyol kullanacak olan yolcuların ilk seçeneği olmasını sağlıyor. Macaristan ve Slovakya’da tarihi olarak bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış topraklardır. Bunların başında da Osmanlı devleti geliyor, Osmanlı’nın bırakmış olduğu mimari yapılar, tarihi eserler ile de Türklerin turist olarak gidip görmek isteyeceği yerlerin başında bu iki ülke geliyor. Bir gün eğer yolunuz düşerse iki ülkeden birisine, mutlaka bir fırsatını bulup diğerini de görmeye çalışın. Otobüsle, trenle veya uçakla artık o an hangisi sizin için uygunsa.

Bir cevap yazın