Kuzey Kore Türkiye Arası Uçak Bileti

Doğu Asya Kore Yarımadası ülkesi olan Kuzey Kore ile Türkiye arası sefer düzenleyen firmalara ait olan uçak bileti seçeneklerini havayolu firmalarının kurumsal sitelerinden öğrenmek mümkün olmaktadır. Kuzey Kore Türkiye arası uçak bileti almak için iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. İki ülke arasındaki ulaşımı sağlayan havayolu firmalarının bilgileri, bilet fiyatları, genel uçuş bilgilerinin doğru biçimde araştırılması sonrasında uçuşun kolaylıkla gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Yurt iç ve yurt dışı birçok farklı firma değişik ücretlerle uçuş seferlerini gerçekleştirebilmektedir. Ortalama 5.824 TL’den başlayan fiyat aralıkları ile Türkiye ve Kuzey Kore arasında uçuş gerçekleştirilmesi mümkündür. Verilen istatistiklere göre; Ağustos ayının belirli günlerinde fiyatlarda düşüşlerin meydana geleceği belirtilmektedir. Yaklaşık olarak 2.150 TL’den başlayan uçak bileti fiyatlarıyla uçuşların gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Kuzey Kore ile Türkiye destinasyonları arasında uçmak için başkent Pyongyang’ta bulunan havalimanına İstanbul’dan yabancı havayolu firmaları da yolcu taşımacılığı gerçekleştirmektedir. Yurt dışı havayolu şirketlerine ait uçak seferleri ile ortalama 22 saatlik yolculuk ve 2 aktarma sonrasında yaklaşık olarak 2595 TL’den başlayan fiyatlarla uçuş gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Yanı sıra farklı firmalara ait şirketler maksimum 10.503.55 TL’ye varan ücretlerle bilet satışı gerçekleştirmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek isteyen turistler için ülke üst düzey yönetiminin onay vermesi önemli bir prosedür olarak belirtilmektedir. Bilet alımları için ise kurumsal sitelerin alım alanlarından gereken bilgilerin yazılması sonrasında listelenmesi sağlanmaktadır. Planlanan tarihte uygun olan bilet seçenekleri liste içerisinde seçilerek alınabilmektedir.

Doğu Asya’da Kore Yarımadası’nda yer alan Kuzey Kore birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı içerisinde barındırmaktadır. Ülkenin kapalı bir ülke olması nedeni ile turizm anlamında pek bir gelişme de görülememiştir. Ancak gezilip görülmesinin mümkün olduğu belirli alanlar bulunmaktadır. Bunlar; Hyonjongrung Kraliyet Türbesi, Kumsusan Güneş Sarayı, Juche Kulesi, Zafer Takı, Sonjuk Köprüsü, Özgürlük Anıtı, Munsu Su Parkı, Baekdu Dağı, Hyesan, Songrim şeklinde belirtilebilmektedir. Tüm resmi prosedürleri aşarak ülkeye turist olarak giriş yapabilen kişiler bu yapıları yakından görmek sureti ile ziyaret edebilmektedir.

Bir cevap yazın