Kütahya Samsun Uçak Bileti ara

Kütahya Zafer Havalimanından Samsun Çarşamba Havalimanına uçak ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular bileti almak için yaptıkları ara işlemleri neticesinde rotada sadece Türk Hava Yolu firmasının uçuşları ekrana yansıyacaktır. Kütahya Samsun Uçak Bileti ara işlemleri yapıldığında ekrana yansıyan sonuçlarda Türk Hava Yollarının gün içerisinde sadece saat bir adet aktarmalı seferinin olduğu görülecektir. Türk Hava Yolları uçağı, Kütahya Zafer Havalimanından öğlen saat 14.55’te havalanmaktadır. 55 dakikalık uçuşun ardından İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yapmaktadır. 6 saat 20 dakikalık bekleyişin ardından tekrar 22.10’da havalanan uçak 1 saat 25 dakikalık yolculuğun ardından yaklaşık olarak 23.55’te Samsun Çarşamba Havalimanına iniş yapmaktadır. Aktarmalı yolcuklar en kısa 8 saat 40 dakika en uzunu ise 13 saat sürmektedir. Bu yolculuk için uçak bileti ara yazarak internetten seferlere bakılabilir.

Çinisi ve seramiği ile ünlü Ege şehri Kütahya’da konumundan dolayı Akdeniz ikliminden çok karasal iklim haklimdir.  Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan kentte bulunan Aizanoi Antik Kenti, Kütahya Kalesi, Frig Vadisi, cami ve türbelerde yapılan incelemeler medeniyetlerin eserlerini gün yüzüne çıkarmaktadır. Roma, Osmanlı, Selçuklu ve Frigler gibi medeniyetlerin yaşamış olması şehirde farklı kültürel etkiler bırakmıştır. Şehrin diğer şehirlerle ulaşımı kara, demir ve hava yolu ile sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımı Afyon, Uşak ve Kütahya’ya birlikte hizmet eden Zafer Havaalanıdır. Yolu düşenlerin yöresel lezzetleri arasında yer alan şibitli tavuk tiridi, ılıbada dolması, Dolamber böreği, cimcik, sini mantısı ev gözlemeyi muhakkak tatması tavsiye edilir.

Liman şehri olmasından dolayı sanayi ve ekonomi gelişmiş, 1 milyon 250 binlik nüfusu ile Karadeniz Bölgesinin en büyük illerinden Samsun’da yaz, kış ılıman olan tipik Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kentin sembolü Atatürk Heykeli ve Kurtuluş Savaşını simgeleyen Bandırma Vapuru’dur. Karadeniz’in hırçın dalgaları arasında deniz keyfi yapmak isteyenler için uzun kıyı şeridinde özenle düzenlenmiş Atakent, Bandırma, Atakum, Mert ve Fener plajlarında denize girilebilir. Eğitime önem veren kentte Ondokuz Mayıs Üniversitesi bulunmaktadır. Kente gelip gezmek isteyenler için Bandırma Vapuru, Samsun Kalesi, Hayvanat Bahçesi ve Arkeoloji Müzesi tavsiye edilir. Şehre ulaşım kara, deniz ve hava yolu ile sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımı ise iç ve dış hat uçuşlarının yapıldığı Çarşamba Havalimanından yapılmaktadır.

Bir cevap yazın