Kütahya Dalaman Uçak Bileti Ara

Bir iç batı Anadolu şehri olan Kütahya ile Muğla ilimizin turistik bir ilçesi olan Dalaman arasında seyahat uçak ile sağlanabilmekte ve internet üzerinden uçak bileti rezervasyonu ve bilet ara seçenekleriyle kolay bir şekilde ulaşım mümkün olabilmektedir. Yaklaşık 500 kilometrelik bir uzaklığa sahip olan Kütahya ve Dalaman arasını karayolu yerine uçakla kısa sürede geçebilirsiniz. 150 TL ile 250 TL arasında bilet alınan tarihe ve saate göre değişiklik gösteren fiyatlarla seyahat edebilirsiniz.

İç Batı Anadolu Topraklarında yer alan Kütahya, bölgemizin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Yaklaşık 7000 yıllık tarihi kalıntılarıyla dikkat çekmektedir. Köklü Germiyan Beyliği eserlerinin sıkça rastlandığı şehirde Germiyan Sokağı’nda tarihi Türk konakları, Kütahya Kalesi, Ulu Cami, Mevlevihane Camii, Çinili Cami, Simav Ağa Camii, Yeşil Cami, Kocaseyfullah Camii, Muvakkithane, şehir merkezinin biraz dışında kalan Frigya Vadisi, Çavdarhisar İlçesinde bulunan binlerce yıllık AIZANOI Antik Kenti başlıca gezilebilecek yerleridir. Zaferlerle dolu tarihimizde özel bir yeri olan Dumlupınar savaşının da yine Kütahya sınırları içerisinde bulunduğunu hatırlatmak, şehrin önemini anlatmak için yeterli olacaktır.

Dünya turizm sektörünün en vazgeçilmez, en meşhur bölgelerinden biri olan Muğla ilimizin bir ilçesi Dalaman yakın zamanda keşfedilen tarihi ve doğal güzellikleriyle tam bir cazibe merkezi durumundadır. Her biri dünyaca meşhur olan Bodrum, Fethiye, Marmaris gibi turistik bölgelerin yanında binlerce yıllık tarihiyle, gezip görülmesi gereken ve insana ciddi tarihi birikimler kazandıran Dalaman çok sayıda antik kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. Hem geçmişte hem de günümüzde ulaşım yollarının kavşak noktasında bulunmasından dolayı, antik çağlardan beri rağbet gören yerleşim yerlerinden biridir. Bugün havalimanı yapılırken tercih ediliyor olması bile çevre yerleşim bölgeleri arasında ne derece stratejik öneme sahip olduğunun bir göstergesidir. Osmanlılardan Bizans’a, Romalılardan Perslere, Helenlerden Lukkalara kadar birçok medeniyetin egemenlik kurduğu Dalaman, 1983 yılında resmen ilçe olmuştur. Muğla ilimizin güneydoğusunda bulunan ilçe, verimli topraklarıyla ün salmış Dalaman Ovasına sahiptir. Ayrıca macera tutkunu olanlar için Dalaman Çayı rafting sporu için sevilen alternatiflerden biridir.

Bir cevap yazın