Kuşadası Dalaman tek seferde gidiş

Sıkı bir tatil planı oluşturuyorken eğer Kuşadası’ndan sonra Dalaman’a gitmeyi düşünüyorsanız bunu tek seferde yapmanız bir otobüsle veya uçakla pek mümkün olmayacaktır. İki ilçe arası 245 kilometre olmasına rağmen bu iki ilçe arası çalışan otobüs hattı bulunmamaktadır. Zira kendi özel aracınızla tatile çıktıysanız 3 saat gibi kısa bir sürede bir merkezden diğer merkeze ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuzu kıyı ilçelerinden geçerek yapacağınız için göreceğiniz diğer koylar ve sahiller size göz ziyafeti yaşatacaktır. Hem yaz hem de kış tatilinizi geçirmek için en uygun yerlerdir Kuşadası ve Dalaman.

Kuşadası bulunduğu yer itibariyle güzel bir tatil yöresidir ve yumuşak iklimi, temiz sahili ve güzel otelleriyle yerli ve yabancı turistlerin gözde mekânlarından biridir. Ayrıca Kuşadası tarihte de turizmin gerçekleştiği ilk yerlerden biridir. Oksijen açısından Türkiye’deki en iyi havaya sahiptir ve Meryem Ana’ya yakınlığı nedeniyle turistlerin ilgisini çekmiştir. Yaz döneminde oldukça kalabalık olan bölge, zenginlerin ve Türk sosyetelerinin akınına uğramaktadır. Tarihi geçmişinin yanı sıra pahalı restoranları, beachclubları, aquaparkları ile de oldukça meşhurdur. Ayrıca Kuşadası’nda denizi izlerken kahvaltı yapmak çok farklı bir tadımdır ve denenmelidir. Eğlenmeyi, gezmeyi ve dinlenmeyi düşünen biri Kuşadası’na gitme fikrini ciddi anlamda değerlendirmelidir.

Aynı şekilde, doğa, tarih ve deniz şehri olan Dalaman’da da inci gibi koylar, eşsiz doğal güzellik ve akıl alıcı tarih bulmak oldukça normal. Tatil beldesinin henüz Kuşadası kadar popüler olmaması gezilip görülecek bir sürü yere sahip olmadığı anlamına gelmez. Öncelikle yörede 15 adet gezilmeyi bekleyen tarihi yer mevcuttur. Turistlerin konaklaması için olan yerler Kuşadası’na kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Köy düğünleri ve köy yaşantısı hala orada devam ettiği için eğer doğal yaşam ilginizi çekiyorsa yakından görmeniz için gayet uygun bir yerdir. 16 adet köyü bulunan bu ilçe deniz ve doğal yaşamı bir arada seven herkes için idealdir.

Bir cevap yazın