Kenya Türkiye arası kaç saat

Safari ülkesi Kenya ile Türkiye arası uçakla seyahat etmek isteyenler için direkt uçuşlar 7 saat civarında sürmekle birlikte, aktarmalı uçuşlarla 10 saat ile 2 gün arasında sürebilmektedir. THY tarifeli seferleri ile günde bir kez olmak üzere Kenya başkenti Nairobi Jomo Kenya TTa havalimanına uçmaktadır. Türkiye – Kenya arasında en sürede gidilebilecek yöntemde budur. Diğer havayolları ile gidilmek istendiğinde mutlaka aktarma yapılması gerekmektedir. Aktarma yapılan havaalanında bekleme süresine göre toplam uçuş süresi 2 güne kadarda uzayabilmektedir. Sefer adedi en fazla olan Katar havayollarıdır. Doha üzerinden aktarmalı seferler düzenlenmektedir. Ayrıca Kenya firması Etihad havayollarının da karşılıklı Mısır aktarmalı seferleri bulunmaktadır.

Kenya denildiğinde ilk akla gelen safari turlarıdır. Dünyanın her yerinden insanlar safari yapmak için elverişli ve resmi izinli olan safari turlarına burada katılmaktadırlar. Başkent Nairobi en gelişmiş şehridir. Nukuru ulusal parkı hayvan çeşitliliği bakımından dünyanın sayılı bölgelerinden birisidir. Ancak ülkede terör ve açlık sebebiyle ciddi güvenlik sorunları yaşanmaktadır. Kabileler arasında yaşanan iç savaştan dolayı tur harici bölgelere gidilmemesi tavsiye edilmektedir. Sağlık açısından da ülkeye gidilmeden önce mutlaka yapılması gereken aşılar yaptırılarak bağışıklık kazanılmalıdır. Uzun yıllar İngiliz sömürgesi altında yaşayan ülke de en yaygın kullanılan dil İngilizcedir. Bu açıdan uçak seyahatleri esnasında ve ülke içinde problemi yaşanmamaktadır. Ülke ekonomisi tarıma dayalıdır. Kahve ve çay üretiminde dünyanın sayılı ülkelerindendir.

Kenya seyahatlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konu güvenliktir. Emniyet güçlerinin yeterli olmayışı ve fakirlik yüzünden artan hırsızlık olaylarından dolayı, akşam 8 den sonra dışarı çıkılmaması tavsiye edilmektedir. Özel araç kiralanarak seyahat edilmek istendiğinde, trafiğin İngiliz sistemi soldan işleyişine dikkat edilmelidir. Belirtildiği üzere safari turizmi gelişmiş olan ülke, bu sektörü kullanarak ekonomisini geliştirmeye çalışmaktadır. Safari için en uygun zamanlar temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda havayolu trafiği de yoğunlaşmakta, ülkeye Türkiye dahil tüm ülkelerden havayolu şirketleri sefer sayılarını arttırmaktadır. Seyahat planı yapılmadan önce uçuş planının yapılmasında fayda vardır. Zira tur şirketleri dışında kişisel uçuşlar için yer bulmak zorlaşmaktadır.

Bir cevap yazın