Kastamonu Tokat otobüsle Kaç Saattir

Tokat Kastamonu arası 367 km olarak hesap edilmekle birlikte otobüsle yapılan yolculuk süresi yaklaşık 5 saat 20 dakika sürdüğü hesap edilirken özel araçla bu yolculuk süresi 4 saate düşmektedir. Kastamonu ile Tokat illerinin arasındaki mesafe otobüsle kaç saattir tarzındaki sorular her iki şehir arasında yolculuk yapan bireyler tarafından dillendirilmektedir. Uçakla yapılan yolculuklarda bu mesafe 262 km’ye kadar düşmekle birlikte yolculuk süresi de 50 dakikaya inmektedir. Şehir dışına yapılan seyahatlerde en çok kullanılan ulaşım aracı otobüstür. Otobüs tercih sebebi; diğer seyahat seçeneklerine göre fiyatının uygun olmasıdır. Her ne kadar uzun süre yol gidilse bile rahatlığı ve güvenliğinden dolayı tercih edilme sebebidir. Farklı firmaların bulunması seçenek ve fiyat açısından avantaj sağlamaktadır. Bilet temini internet sitelerinden yapılabileceği gibi, bilet satış ofislerinden de yapılabilir. Önceden yapılan bilet rezervasyonları bilet sıkıntısını ortadan kaldırabilmektedir.

Her bir köşesi cennet olan ülkemiz şehirlerinden biriside Kastamonu’dur. Türkiye’nin sessiz sakin şehirlerinden birisidir. Yemyeşil ovaları ve zengin kültür varlıklarıyla sessizlik ve huzur veren bir şehirdir. Eski bir yerleşim yeri olan Kastamonu çeşitli milletlere ev sahipliği yapmıştır. Kuruluşu milattan öncesine dayanan şehirde geçmişin izleri çok rahat görülebilmektedir. Kastamonu’nun Karadeniz’e uzanan kıyısı boyunca doğal kumsalı bulunmaktadır. Hem gezmek hem de tatil için tercih sebebi olabilmektedir. Kumsalın verdiği güzelliğin arka tarafında kalan orman görüntüsü ziyaretçileri büyülemektedir. Kastamonu’da İsmail Bey Külliyesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, Etnoğrafya Müzesi, Kastamonu Tepesi gezilmeye değer yerlerdendir. Kastamonu tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürel zenginliğiyle de ön plana çıkan bir şehirdir.

Türkiye’nin cennet köşelerinden birisi olan Tokat Karadeniz’e paralel uzanan dağları, Yeşilırmak tarafından sulanan ovaları, göz alıcı yaylaları, küçük akarsuların neşeyle doluştuğu baraj ve gölleri, biraz Karadeniz’den biraz İç Anadolu’dan aldığı muhteşem iklimi ile şahane bir şehirdir. Ballıca mağarası, doğa harikası olan Kaz Gölü, el dokuma kumaşları, tarihi Tokat hamamları, Tokat yemekleri gelen turistlerinde dikkatini çekmektedir. Bereketli topraklardan çıkan, yağmur ve güneş etkisiyle bereketlenen asmaların yaprakları da oldukça meşhurdur. Tokat’ın turistik yerleri; Niksar, Zile, Turhal, Erbaa, Ballıca ilçeleri gezilmeye değer yerlerdir. Tokat Kalesi ve Ballıca Mağarası tarihi özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Bir cevap yazın