Kamboçya Uçak Bileti Sorgula

Yaz ayının gelmesi ile birlikte gezi severler tarafından gezi rehberleri oluşturulmaya başlanmış yurt içi ve yurt dışı gezi planları yapılmış ve bu durumda en çok merak edilen konu uçak bilet fiyatlarıdır. Kamboçya uçak bileti sorgulama işlemi internet üzerinden yapılmaktadır. İstenilen tarihler için uygun uçak bileti seçenekleri kullanıcıların önüne hazır bir şekilde gelmektedir. Tek yapılması gereken internet üzerinden veya bilet satış ofislerinden bilet teminin yapmaktır.

Türkiye ile Kamboçya uçak bileti ortalama fiyatı 4000 TL.’dir.  Kamboçya gezisi için önemli olan belgelerden biri de yurt dışı çıkış vizesidir. Türkiye’den Kamboçya için 6 aylık vize verilmektedir. Gezi severler için geriye kalan keyifli bir gezi ve keşiftir.  Kamboçya’ya gitmek için internet sitelerinden uçak bileti sorgula kısmı tıklanarak gerekli bilet sorgulaması yapılır.

Kamboçya Krallığı resmi adı ile tanınan ülkenin başkenti Phnom Penh’dir. Resmi dili Khmer dili olmakla birlikte ülkenin genelinde İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. 15 milyonu aşkın nüfusu bulunan ülkenin önemli şehirleri Phnom Penh, Siem Reap, Sihanoukville, Battambang ve Kampong Cham’dır. Tayland ve Vietnam gibi ülkelere komşu olan ülkenin dini Budizm, Animizm ve İslamdır. Kamboçya’da 4 mevsim yaşanmaktadır. Gezi düzenlemek isteyenlerin genellikle Kasım ve Şubat aylarını tercih etmeleri önerilmektedir. Bir haftalık tatil süresi boyunca Kamboçya’yı gezip görmek mümkündür.

Kamboçya sınırları içinde  gezilmeye değer iki şehir bulunmaktadır. Bunlar başkent Phnom Penh ve Sihoukville’dir. Kamboçya’da gezilecek yerler arasında:

  • Old Market: Şehrin en kalabalık bölgesi olarak dikkat çekmektedir. Turistik sokağı ve gece pazarları oldukça ilginçtir. Geziye gidenlerin, tur acentelerinin ve alışverişin merkezi olarak bilinmektedir.
  • Angkor Wat: Kamboçya için oldukça önemli olan yer, Unesco Dünya Mirasları arasına girmesi ile ayrı bir önemi vardır. Angkor Wat dünyanın en büyük tapınak kompleksi olması dolayısıyla görülmeye değer yerler arasındadır.
  • Tonla Sap Gölü: Göl üzerinde bulunan yüzen köyleri ile ilginç bir görüntü oluşturmaktadır. Güneydoğu Asya’nın en büyük tatlı su gölü olması ile ayrı bir önemi bulunmaktadır.
  • Pagodalar: Budist rahiplerin yaşamlarına tanık olmak isteyenler için doğu bir seçim olarak sunulmaktadır.

Bir cevap yazın