Isparta Mersin arası uçak bileti

Yakında Isparta ve Mersin şehirleri arası aktarmasız uçak seferleri yakında başlıyor, uçak biletinizi yakın zaman içerisinde seferleri gelişen havacılık sektörün bir sonucu olarak iki şehir arası ulaşımı daha da kolay bir hale getirdikten sonra alabileceksiniz. İki il arasında uçak seferleri Adana aktarmasıyla yapılmaktaydı, ama yakın bir zamanda bu durum değişmek üzere Isparta ve Mersin’e direk uçak seferlerinin söz konusu olmasıyla beraber insanlar daha fazla zaman ve maliyetten kurtulacak. Şuan da iki nokta arasına ulaşımın direk kara yoluyla olmasından dolayı tercih edilen ulaşım aracı genellikle kişisel araçlar ya da otobüsler oluyor. Otobüs firmalarının bilet fiyatları da 65-75 TL aralığında değişmektedir, ayrıca yolda geçirilen sürede 6-7 saati bulmaktadır.

Uçak seferlerinin başlamasıyla beraber Isparta ve Mersin arasında geçen sürenin 45 dakika ile 1 saat aralığında olması bekleniyor. Bu durumda zaman tassarufu anlamına geliyor, aciliyeti olan bir iş için ilk tercih edilen ulaşım yöntemi olacaktır. Uçak bileti fiyatları, otobüs bileti fiyatlarına göre doğal olarak biraz daha pahalı olacaktır. Bu fiyatları da karşılaştırdığımızda, hava ulaşımının aslında bir nevi de zaman sattığını söylebiliriz. Yani 7 saat sürecek bir yolu, uçak ile 45-60 dakika arasında gittiğiniz zaman havayolu şirketinden ulaşım hizmetinden çok 5-6 saatlik bir süre almış gibi olacaksınız. Uçak bilet fiyatları da kendi aralarında değişkenlik gösterse de, tahmini fiyat aralığı 100TL ile 600TL bareminde olacaktır.

Erken rezervasyon , indirimli biletler ve kampanya zamanlarını takip eden birisi bazı zamanlarda uçak biletini,otobüs bileti fiyatına da alabiliyor. Böyle durumlarda hem zamandan, hem paradan tasarruf edilmiş olacak. Hava ulaşımının gelişmesiyle de iki sektör arasında ki farklar mecburiyetten , tercihe dönmeye başlayacak gibi duruyor. Uçak ile ulaşım sağlamak isteyen ama o an bilet fiyatının fazla olmasından dolayı, otobüs yolculuğunu tercih eden birisi, havacılığın gelişimi ve fiyatların kara ulaşımı fiyatlarına yakınlaşmasından sonra tercihi değişecektir. Günümüz de hayatın hızlanmasıyla birlikte zamanında çok kıymetli olmasından dolayı insanlar artık, uzun uzun yolculuklar yapmaktan çekiniyor. Isparta ve Mersin arasında başlayacak olan uçak seferleri de zaman sıkıntısı olan yolcular için büyük bir hizmet olacaktır.

Bir cevap yazın