İspanya Uçak Bileti Tur Paketleri

Dünyanın en önemli turizm merkezilerinden bir tanesi olan İspanya içerisinde yer alan güzellikleri daha yakından görmek isteyen kişiler tur paketleri alarak bu ülkeye gidebilmektedir. Uçak bileti de bu paketlerin içinde olduğundan dolayı insanlar oldukça rahat etmekte ve sadece kişisel harcamalarını karşılayarak burada çok özel bir tatil yapabilmektedir. İspanya’nın en ünlü kentlerinden Barselona ve başkent Madrid’e gitmek isteyen kişiler için aktarmalı ve aktarmasız çok sayıda sefer yapılırken insanlar kendi durumlarına göre bunlardan bir tanesini tercih edip bu kentlere rahatlıkla gidebilmektedir. Fakat aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda uçakların öncelikle aktarma merkezlerine gitmesi ve burada bir süre bekleyerek zaman kaybetmesinden dolayı kişiler öncelikle aktarmasız uçuşlara yönelmektedir.

Ülkemizde faaliyet gösteren hava yolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Pegasus tarafından haftanın her günü Madrid’e uçuşlar düzenlenmekte olup insanlar bu sayede iki kent arasında seyahat edebilmektedir. İstanbul’dan kalkış yapan uçaklar yaklaşık olarak 4 saat 25 dakika sonra Madrid’e iniş yapmaktadır. Biletler için ödenmesi gereken ücretler ise farklılık göstermekte olup Pegasus tarafından bir miktar daha uygun fiyata biletlerin satıldığı söylenebilmektedir. İspanya’nın bir başka önemli kenti olan Barselona ile İstanbul arasında da aynı şekilde aktarmasız seferler yapılmakta olup bunlarda aynı şekilde THY ve Pegasus tarafından gerçekleştirilmektedir. Bilet fiyatları da benzer seviyede olup seyahat ise toplamda 3 saat 50 dakika sürmektedir.

Akdeniz’e ve Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan ender olan ülkelerden olan İspanya ayrıca Cebeli Tarık Boğazının da bir tarafından yer almaktadır. Konumu itibari ile oldukça önemli bir nokta olan ülke bunu çok iyi kullanarak turizme çevirmiştir. Buraya her yıl on milyonlarca turist dünyanın farklı noktalarından gelmektedir. Sahilleri ve adaları ile ünlü olan ülkenin içerisinde yer alan kentlerde başlı başına turistlerin buraya gelme sebebidir. Ülkede yer alan önemli tarihi yapılardan bir tanesi olan Barselona içerisinde yer alan La SagradaFamilia Bazilikası mimarisi ve büyüklüğü ile insanları kendine adeta hayran bırakmaktadır. Devasa yapıdaki bazilikayı her yıl milyonlarca insan ziyaret etmektedir.

Bir cevap yazın