İrlanda Uçak Bileti ve Gezilecek Yerler

Avrupa kıtasının en uzak noktalarından bir tanesinde bulunan İrlanda içerisinde yer alan gezilecek yerler ülkemizdeki insanların ilgisini çekmekte ve insanlar uçak bileti alarak buraya gelmek suretiyle söz konusu yerleri çok daha yakından görmektedir. İrlanda ile Türkiye arasındaki iyi ilişkiler ülkeler arasında yapılan uçak seferlerinin sayısının da fazla olmasına neden olmakta ve bu bağlamda insanlar seyahat edecekleri zaman birden fazla seçenek sayesinde çok daha fazla rahat etmektedir. İrlanda’nın başkenti olan Dublin ve bir diğer önemli kenti Cork ile İstanbul arasında aktarmalı ya da aktarmasız seyahat edebilme imkanı bulunmaktadır. Dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olarak gösterilen THY tarafından yapılan seferler sayesinde insanlar yaklaşık olarak 4 saat 30 dakikada bu kentlere ulaşabilmektedir.

İrlanda içerisinde yer alan gezilecek yerlerin çok fazla olmasının dışında bu ülkeye giden kişiler ayrıca buradaki kültürü daha yakından tanıma fırsatı yakalamaktadır. Farklı bir kültüre sahip olan İrlanda sırf bu yüzden turist çekmeyi başarmaktadır. Ülke içindeki gezilecek yerlerin bir bölümü tarihi yapılardan oluşurken bir bölümü ise doğal güzellikler ile müzelerden oluşmaktadır. Tarihi yerlerden bir tanesi oldukça ilginç olup bir bira fabrikasıdır. Guinnes Bira Fabrikası başkent Dublin içerisinde yer alan fabrika 1998 yılına kadar üretim yapmasına rağmen farklı nedenlerden dolayı üretim yapmayı bırakmış ve 200 yılında müzeye çevrilmiştir. O tarihten sonra insanlar burayı ziyaret etmeye başlamış ve çok fazla ilgi göstermiştir.

İrlanda içerisinde yer alan önemli mekanlardan bir tanesi de Ulusal Müzedir. Buranın içinde çok sayıda eser olmasına rağmen müze binası da en az eserler kadar ilgi çekmektedir. Çok farklı bir yapıya sahip olan binanın oldukça eski olduğu bilinmektedir. 1857 yılından beri ölü hayvanat bahçesi olarak bilinen müze içerisinde adına uygun olarak hayvan eserleri yer almaktadır. Balina iskeletinden böceklere varıncaya kadar binlerce parçadan oluşan eserler insanların çok fazla ilgisini çekmektedir. Bunun dışında yine Dublin içerisinde 800 yıllık katedral vardır. St. Patricks Katedrali de turistler tarafından ziyaret edilen yapılardan bir tanesidir.

Bir cevap yazın