İndirimli Erzurum Uçak Biletleri

Ülkemizin en kalabalık yirmi dokuzuncu şehri olan Erzurum ilinden ülkemizin pek çok noktasına günün belirli saatlerinde uçak biletleri bulabilir ve kolay bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sizde indirimli Erzurum uçak biletleri sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey uçuşunuzu bir an önce planlayıp olabildiğince erken bir şekilde biletinizi almak. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak ucuz uçak biletlerine sahip olabilirsiniz. Erzurum ile diğer iller arası pek çok havayolu şirketi arasından seçiminizi yaparak kaliteli ve güvenli bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu yolculuk için indirimli olarak bulabileceğiniz uçak biletleri bulunmaktadır.  Şimdi biraz Erzurum ilimizi tanıyalım.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan Erzurum barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleri ile gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Ayrıca kış sporlarına olan yatkınlığıyla da kayak severler tarafından sıklıkla tercih edilen şehirlerimiz arasında yer almaktadır. 1800’lü yıllarda Osmanlı Devleti ile Ruslar arasında gerçekleşen savaşta şehri korumak maksadıyla yapılan Aziziye Tabyası ilk olarak görmeniz gereken yerler arasındadır. Kentin belki de en önemli tarihi yapısı olan bu tabyalar 22 adettir. Ayrıca ülkemiz için bir sembol haline gelmiş Nene Hatun’un kabri de yine bu ilin sınırları içerisinde yer almaktadır.

Bir diğer yapı ise Çift Minareli Medrese. Kim tarafından yapıldığı kesin olarak tespit edilememekle beraber Selçuklu döneminde yapıldığı söylenen bu medrese, halk arasında türlü türlü efsanelere konu olmuştur. Üç Kümbetler ise yine Selçuklu döneminde inşa edilmiş ve kime ait olduğu bilinmeyen yapılar arasındadır. Yapı içerisinde kartal, yarasa ve yılan figürleri Türk kavimlerine ait olması itibariyle dikkatleri çekmektedir. Gezilip görülebilecek bir yer olarak Rüstem Paşa Kervansarayı da listemize girebilir. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yaptırılan bu kervansaray,  şehrin İpek Yolu üzerinde bulunması sebebiyle yolculuk eden kişiler için günümüz tabiriyle bir otel görevi görmekteydi.

Birazda Erzurum mutfağı ile ilgili bilgiler verelim. Herkesin bildiği ve çok sevdiği Cağ Kebabı ile başlayabiliriz. Oltu Kebabı diye de anılan bu kebap kuzu ya da keçi etinden yapılmakla beraber, bu etlerin 24 saat bekletilmiş olması gerekmektedir.  Tadını damağınızda bırakacak bu lezzetin yanında bir Aşotu Çorbası da içerek ağzınızı bayram edebilirsiniz.

Bir cevap yazın