Hırvatistan indirimli uçak bileti al

Kirlenmemiş doğaya ve mavi bayraklı tertemiz plajlara sahip Hırvatistan Cumhuriyetine ülkemizden en kolay ulaşım yolu uçak olup indirimli yolculuk yapmak uygun fiyatlı bileti almak için al işlemlerini yapmada acele edilmelidir. Uygun fiyatlı yolculukla Hırvatistan Cumhuriyetine direkt gitmek isteyenler Hırvatistan indirimli uçak bileti al işlemlerini yaptığında ekrana İstanbul Atatürk Havalimanından başlayan seferler yansıyacaktır.

Harika doğal güzellikleri ve ormanları ile seyahat severlerin en gözde rotalarından biri olan Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te bulunan Pleso Havalimanına ülkemizden İstanbul şehrinden direkt uçmak mümkündür. Ankara, İzmir, Antalya gibi şehirlerden ise ancak bir veya daha fazla aktarma ile Hırvatistan’a ulaşılabilir. İstanbul’dan ise Türk Hava Yolları ve Croatia Airlines firmalarının direk indirimli uçak seferi vardır.

Türk Hava Yolları’nın sabah 07.05 ve akşam 18.05 saatlerinde seferi vardır. Croatia Airlines firması da aynı saatlerde uçuş yapmaktadır. İki firmanın da aynı saatlerde yapması yolcular için zaman bakımından sıkıntı oluştursa da rekabetin olması uçak bileti fiyatlarını olumlu manada etkilemektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından yolculuğa başlayan uçaklar Türkiye ile 1 saatlik saat farkı bulunan ülkeye 2 saat 15 dakika sonra ulaşmaktadır. Seyahat süresinin kısa olması, el değmemiş kumsalların varlığı, temizliği tatilcileri ülkeye çekmektedir.  Orta Avrupa, Balkanlar ve Adriyatik Denizi’nin kesiştiği noktada bulunan ülkenin tatil kasabası olan Opatija turizm açısında çok önemli bir yerdir. Zagreb’e uçak ile ulaşan yolcular havaalanından Opatija’ya karayolu ile geçebilirler.

4 buçuk milyonluk nüfusu bulunan Hırvatistan resmi dil olarak Hırvatça konuşulan bir ülkedir. Para birimi Kuna olup en önemli şehirleri Zagreb, Rijeka, Fiume, Zadar, Sibenik, Dubrovnik ve Opatija’dır. Avrupa’nın en yüksek hayat standartlarına sahip ülkelerinden bir olan Hırvatistan’ın ekonomisini sanayi, madencilik, tarım ve turizm oluşturmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkeye gitmeden önce vize almak gerekiyor. Hırvat müzik ve kıyafetleri ile harmanlanarak her ay farklı müzik için düzenlenen festivaller dikkatleri çekmektedir. Müzik festivallerinin en önemlileri SONUS ve Crotia Müzik festivalleridir. 20 idari bölgede ile yönetilen ülkenin 20 bölgesinin yemek kültürü de birbirinden farklıdır. Kıyıda Roma, Yunan, Akdeniz tatları, iç kısımlarda ise Avusturya, Türk ve Macar lezzetleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın