Hatay Denizli otobüsle kaç saat

İki il arası Hatay ve Denizli otobüsle yaklaşık 14 ile 15 saat arasında sürerken arabayla ortalama 10 saat 22 dakika, uçakla ise hava mesafesi 653 kilometre olurken yolculuk yaklaşık 5-7 saat sürmektedir. Hatay ve Denizli otobüs seferleri günde ortalama 6 kez düzenlenmektedir. Molalı ve molasız gerçekleştirilen bu seferlerde varış süresi; molalı seferlerde yaklaşık 15 saat olurken, molasız seferlerde 12 saat olmaktadır. Otobüs seferleri ise genellikle; 14:00, 15:15, 15:30, 17:15, 17:40 ve 19:00 saatlerinde yapılmaktadır. Bu iki şehir arasındaki yolculuk otobüsle uzun süreceğinden dolayı sefer saatleri genel olarak geceyi kapsayacak biçimde düzenlenmektedir.

Hatay – Denizli arası uçak seferleri günde ortalama 2 kez düzenlenmekte olup 1 aktarmalı olarak yapılmaktadır. Aktarmanın yapılacağı duraktaki bekleme süresine bağlı olarak yolculuk süresi 5 ila 7 saat arasında değişmektedir. Genel olarak sefer saatleri sabah 10:05 ve akşam 19:20’de gerçekleşmektedir. Bu iki şehir arasında özel aracıyla yolculuk yapmak isteyenler ise yaklaşık 10 buçuk saatlik bir yol gideceğinden dolayı, dinlenme ve ihtiyaç gibi molalar verdiklerinde varış süresi daha da uzayabilmektedir. Hatay – Denizli arası otobüs bileti fyatları 70 – 80 TL civarında olurken, uçak bileti fiyatları neredeyse bunun beş katı fazla olmaktadır. Yakın zamanda alınan uçak biletleri yaklaşık 451,00 TL olurken aylar öncesinden alınan biletler daha uygun fiyata gelmektedir.

Yolculuğu özel aracıyla gerçekleştirmek isteyen yolcular için dizel araçta yaklaşık 50,44 litre, benzinli araçta ise 73,36 litre yakıt tüketilmektedir. Bunun ortalama maliyeti ise dizel araç için 194,17 TL olurken, benzinli araç için 330,12 TL olmaktadır. Sonuç olarak bu verilere baktığımızda, ekonomik açıdan kâr etmek isteyenlerin otobüs seferini tercih etmesi daha uygun olacaktır. Uzun mesafeli yolculuk sevmeyen yolcular için uçak seferi daha rahat olurken, kendi aracıyla yolculuk yapmak isteyenler için mal ettikleri bütçe neredeyse uçak bileti fiyatlarına yakın olacaktır. Bu sebeple bu iki şehir arasında yolculuk yaparken yolcuların önceliklerini, kısa mesafeli mi yoksa ekonomik açıdan uygun bir yolculuk mu istediklerine göre belirlemeleri faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın