Giresun Uçak Bileti Bul

Doğası iklimi coğrafik yapısı ile zamanında İpekyolunun en önemli şehirlerinden olan Giresun şehri bir çok ulaşım alternatifleri ile de yerli yabancı tüm turistlerin uçak bileti sayesinde hızlı bir şekilde uçak bileti bul seçenekleri ile şehri ziyaret etmelerini amaçlıyor. Ordu-Giresun yönünde uçuş rotaları ile Giresun’a ulaşabilir ve bu eşsiz bölgenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bölgeye birçok havayolu şirketleri ulaşım sağlamaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Emirates ve daha fazla şirketler Ordu-Giresun yönüne uçuşlar yapmaktadır.

Giresun şehrinin yüzölçümü 6.934 km2’dir. Nüfusu ise 425 bin civarındadır. Giresun bölgesinde iki farklı iklim görülmektedir. Kışlar soğuk, yazlar ise sıcak ve ılık geçer. Genellikle Ekim, Kasım, Mayıs ve Haziran aylarında bol yağış görülür. Kıyıda gözlemlenen iklim şartları, dağlık bölgelerde ve Kelkit havzasında daha farklıdır. İç kesimlerde kış aylar daha serttir.Giresun bölgesinin bitki örtüsü, yüksekliklere göre değişmektedir. Fındık, kızılağaç, sarıçam, ladin, köknar, katın, meşe ağaçları görülmektedir. Aynı zamanda, defne, şimşir, ılgın, çal çiçeği de diğer bitki türleri olarak bulunmaktadır. Daha iç bölgelerde ise karasal iklim hakimdir. Alucra, Bulancak, Çamoluk, Dereli, Doğankent, Eskiye, Giresun’un başlıca ilçeleridir. Dereli, Bektaş, Yaylası Karagöl Tepesi ise önemli yükseklikleridir. Giresun şehri ,Trazon, Gümüşhane, Sivas, Ordu ile komşudur. Kuzeyinde ise Karadeniz yer almaktadır.

Karadenizin tek adası, Giresun arazisinde bulunmaktadır. Yaz aylarında özellikle ziyaret edilmektedir. Giresun Kalesi ise bölgenin tarihi yapılarındandır. Kale, şehir merkezinde kurulmuştur ve mağaraların, taş kabartmaların, anıt mezarının bulunduğu muhteşem bir yerdir. Seyit Vakkas Türbesi, 19 yüzyıla aittir ve uç beyi Seyit Vakkas tarafından yapılmıştır. Giresun’un doğu ve batısı boyunca uzayıp giden plajları ise yaz mevsiminde özellikle tercih edilmektedir. Arif Kumaş, Emniyet, Jandarma, Tabya plajları bölgenin başlıca plajlar arasındadır. Aynı zamanda, yaz ayları boyunca, Giresun Limanı ile Giresun Adası arasında Mavi Tur da düzenlenmektedir. Bölgede İnişdibi Madensuyu ve Çaldap Madensuyu da bulunmaktadır. Bu maden suları, özellikle böbrek taşlarına iyi gelmektedir. New Jasmin, Serenti, Serenti Pamuk bölgenin en iyi otellerindendir.

Bir cevap yazın