Gine Malavi arası uçuş varmı

Bu uçuş varmı sorusuna cevap vermek için Gine Malavi önce her iki ülkenin de nerede ve başkentlerinin neresi olduğuna bakmak gerekir ki, bu bilgileri öğrendikten sonra havayolu firmalarından bilgi alınabilsin. İncelediğimizde Afrika ülkeleri olan bu ülkeler arasında ticari ilişki olmadığı için direkt uçuşlarda yapılmamaktadır. Afrika’nın batısında yer alan Gine’nin başkenti Konakri’de bulunan Konakri uluslararası havalimanı ülkenin en büyük havalimanıdır. Gine’nin dünyaya açılan hava kapısı olan liman uluslararası CKY kodu ile belirlenmiştir. Varış rotamız Malavi başkenti Lilongwedir. Lilongwe uluslararası havalimanı ülkenin en büyük havalimanıdır. Bu iki ülke arasında direkt uçuş bulunmamaktadır.

İki ülke arasında uçuş sağlayan firmalar Etiyopya ve Fas havayollarıdır. Her iki firmada aktarmalı olarak ve diğer havayolları bağlantılı hizmet vermektedir. Bu aktarmalar ile seyahat süresi ortalama 24 saattir. Genellikle Güney Afrika ülkesi üzerinden aktarmalar yapıldığından seyahat planlamasına Güney Afrika’da dahil edilerek uzun ama farklı bir yolculuk yapılabilir. Ayrıca Fas üzerinden de aktarma ile seyahat edilebilir. Uçuş rotamızın ilk durağı Gine, batı Afrika’da Atlas okyanusuna sahilindedir. Tarım ve madenciliğe dayalı ekonomisi gelişmemiştir. Yoksulluk ve iç karışıklıklar sürekli gündemdedir. Fransız sömürgeliği nedeniyle resmi dili Fransızcadır. Nüfusun % 85 i Müslüman dır. Tropikal kuşakta yer alan ülkede iklim sürekli sıcak olarak bilinir. Turistik olarak belirgin bir özelliğe sahip olunmadığından turizm yoğunluğu da yoktur.

Rotamızın varış noktası Malavi Afrika’nın güneyinde yer alan ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Tütün, pamuk v.b sıcak iklim ürünleri yetiştirilmektedir. Ülkeye adını veren Malavi gölü doğal park alanı olarak turizme açılmıştır, ancak yeterli emniyet ve sağlık hizmetleri sunulamadığından turizmi de gelişmemiştir. Resmi dili İngilizce olan ülke de nüfusun % 70 i hristiyandır. Dünyanın en fakir dördüncü ülkesi olan Malavi, sağlık sorunları ve açlıkla dünya gündemindedir. Aids hastasının çok fazla olduğu ülkede yeterli doktor bulunmadığından ölüm oranı yüksektir. Seyahat edilmesi durumunda gitmeden önce yapılaması gereken tüm aşıların mutlaka yaptırılması tavsiye edilmektedir. Önemli tek etkinliği Lake of Malavi müzik festivali için turist girişi olmaktadır.

Bir cevap yazın