Gaziantep Uçak Bileti Ara

Ülkemizin en kalabalık sekizinci şehri olan Gaziantep ili doğu bölgemizde yer almakla birlikte dilenirse uçaklar aracılığı ile havayolu ile dilenirse otobüslerle ya da özel araçlarla ulaşılabilecek bir şehirdir. Gaziantep’ten veya Gaziantep’e gitmek istediğinizde arama motoruna Gaziantep uçak bileti ara diye yazarak karşınıza çıkan biletlerden seyahat etmek istediğiniz tarihe ve bütçenize göre karar verebilirsiniz. Gaziantep ilinde ülkemizin birçok noktasına uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak biletleri ucuza alabilmenin en iyi yolu ise erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmaktadır. Şimdi biraz şehrimizi tanıyalım.

Gaziantep yaklaşık 2 milyon nüfusu ve tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkmaktadır. Kökleri oldukça eskiye dayanan şehirde müzeler, antik kentler ve tarihi yapılar her yıl çok sayıda turistin uğrağı olmaktadır. Çağlar geçse de ayakta duran bu yapının içinde dolaşırken kendinizi zamanda yolculuk ederken hissedebilirsiniz.

İş, eğitim ya da turistik amaçlarla bu şehre gittiğinizde muhakkak gezip görmeniz gereken yerler bulunmaktadır. Gaziantep Kalesi, Belkıs Antik Kenti, Zeugma Müzesi, Bedestenler, Bakırcılar Çarşısı, Tarihi Antep Evleri ilk akla gelen yerler arasındadır. Tarihi Antep Evleri tarihi bir dokuya sahip olmakla beraber estetikliğini de hala korumaktadır. İnşa edildiği zamanda insanların genelde içe dönük bir yaşam sergilemelerinden dolayı, tam olarak günlük yaşam koşullarına göre inşa edilmiştir. Eyvanlı odalar, sofaya açılan odalar, işlemeli taşlar ve havuz gibi birçok estetik yapıyla size hoş vakitler geçirebilir.

Bir diğer gezilip görülmesi gereken yer ise Bakırcılar Çarşısıdır. Kentin merkezinde yer alan bu yer, 500 yıllık bir geleneği hala yaşatmaktadır. Oldukça yoğun olarak kullanıldığı Osmanlı döneminde adeta bir ekonomi merkezi olan bu çarşıda bakır ustaları her sabah erken vakitlerde işlerinin başına geçer ve sanatlarını icra ederler. Gaziantep denildiğinde akla gelen bir diğer yer ise Bedestenler. 18. yüzyılın başında alışveriş çarşısı olarak inşa edilen yapı hali hazırda hala bir alışveriş mekânıdır.  Ve son olarak inceleyeceğimiz yer ise Belkıs Antik Kenti. 21 bin dekarlık bir alana yayılmış olan bu antik kent milattan önce 300. Yılda inşa edilmiştir.

Bir cevap yazın