Fildişi Sahili Uçak Bileti Bul

Batı Afrikadaki Fildişi Sahili Cumhuriyeti ülkemize oldukça uzak bir mesafede bulunduğundan ulaşımda uçak yolculuğu dışında bir alternatif bulunmamaktadır ki bileti alabilmek için online sitelerin bul işlemlerini yapmak gerekir. İnternet sitelerinden bilet almak için Fildişi Sahili Uçak Bileti Bul komutu verildiğinde ülkemizden sadece Türk Hava Yollarının aktarmalı seferlerin olup direkt uçuşun olmadığı görülecektir. İstanbul Atatürk Havalimanından Fildişi Sahili’nin en büyük havalimanları arasında bulunan F.Houphouet Boigny Havalimanına bir veya daha fazla aktarmalı seferler bulmak mümkündür. Ülkemizin bayrak taşıyıcı firması olan THY’nin dışında dünyaca ünlü firmalarından olan Royal Air Maroc, Air Algerie, Air France ve Emirates firmalarının da aktarmalı uçuşlarından uçak bileti alınabilir.

Türk Hava Yollarının haftanın belirli günlerinde yaptığı seferler günün farklı saatlerinde yapılmaktadır. Sabah 08.35, öğlene doğru 11.20 ve akşama doğru 16.20 saatlerinde uçak seferi yapmaktadır. Bu seferlerin saat 16.20’deki uçuşunu Cadjehoun Havalimanı üzerinden tek firma olarak gerçekleştirmektedir. Öğlene doğru saat 16.20’de İstanbul Atatürk Havaalanından başlayan yolculuk yaklaşık olarak 8 saat 55 dakika sonra Fildişi Sahili’ne ulaşmaktadır. Sabah 08.35 ve 11.20’de yapılan yolculuk ise THY ve Royal Air Maroc firması ortaklığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu sefer Kazablanka Moha Havalimanı üzerinden aktarmalı olarak yapılmaktadır. Bu yolcuklar ise 16 saat 30 dakika ile 17 saat 15 dakika arasında değişmektedir.  Ekonomi sınıfında alınan biletler Bussines Class ve First Class’a göre daha uygun olacağından erken rezervasyon şarttır.

Tarihinde bulunduğu bölgenin en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Fildişi Sahili Portekizlilerin hakimiyeti altına girmiştir. Portekizlilerin ülkeye yerleşmesi ile birlikte ülkenin ticari yoğunluğu artmıştır. 1960 yılında tam bağımsızlığını kazanmış olan ülkenin en önemli şehirleri Abidjan, Lacs, Zanzan, Savanes, Agneby, Bafing, Aboisso, Bouake, Yamoussokro, Korhogo, Divo, Gagnao, Agbouville, Daloa ve Abengourou’dir. Ülkede büyük oranda Fransızca konuşulmaktadır. Fakat Dioula başta olmak üzere 60 farklı yerel dil konuşulup para birimi olarak Frank kullanılmaktadır. T.C vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için vize almaları gerekmektedir. Tropikal iklim kuşağında bulunan Fildişi Sahili’nin bazı dönemlerde Savan yağmurları görülmekte bazı dönemlerde ise yüksek sıcaklıklar yaşandığından ziyaret için en güzel aylar ılıman şartların yaşandığı kasım ile mart arasındaki aylardır.

Bir cevap yazın