Estonya ile Türkiye Arası Kaç Saat

Kuzey Avrupa ülkesi olan Estonya Türkiye tarafından gezilmek üzere tercih edilen ülkeler arasında yer almakta ve özellikle turistik bölgeleri ve doğal alanları ile dikkat çekmektedir. Türkiye üzerinden başkent Tallinn arası kaç saat diye düşünüldüğünde ortalama direkt uçuşlar için 3 saat 40 dakika şeklinde belirtilebilmektedir. Uçak yolculuğu için ortalama 2400 kilometre mesafede bulunan Estonya’ya Türkiye’nin pek çok popüler şehrinden direkt uçuş gerçekleştirilmektedir. Ankara, İstanbul, Adana, İzmir gibi kent havalimanlarından gerçekleşen uçuşlarda aktarmalı şekilde de ulaşım sağlanabilmektedir. Ortalama 1200 TL’den başlayan fiyatlarla yolculuğun gerçekleşmesi de mümkün olmaktadır. Ancak fiyat politikası tercih edilecek havayolu firmasına göre değişebileceği için net bir ücret belirtmek doğru olmamaktadır.

Uçak yolculuklarında Türkiye’nin en fazla tercih edilen illerinden olan İstanbul üzerinden Estonya’ya yapılacak olan seyahatlerde en uygun ayın Ekim olduğu istatistikler tarafından doğrulanmaktadır. Tallinn kentine yapılacak en pahalı yolculuklar ise Ağustos ayında gerçekleşmektedir. En uygun uçuşların Salı günleri en pahaları uçuşların ise genellikle Pazar günleri olduğu bilinmektedir. İstanbul-Tallinn yolculuklarında öğleden sonra gerçekleşecek olan uçuşlar akşam saatlerinde daha pahalı iken öğleden sonraları için yaklaşık olarak %2 oranında daha ucuz olmaktadır. Uygun fiyatlı biletler Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı olarak satışa sunulmaktadır ve biletlerin seyahatten ortalama 42-55 ün öncesinde alınması ciddi tasarruflara imkan sağlamaktadır.

Kuzey Avrupa coğrafyasının incilerinden olan Estonya Baltık devleti olarak bilinmektedir. Gelişmişlik seviyesi oldukça yüksek olan ülkede gezilecek tarihi bir çok mekan bulunmaktadır. Tallinn bölgesindeki katedral, şehir meydanı, parlamento binası gibi alanlar oldukça merak edilen ve gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Birçok havayolu firması tarafından farklı illerden hareketle gerçekleşen uçak yolculukları aktarmasız olarak yapılabildiği gibi aktarmalı olarak da yapılabilmektedir. Bu noktada uçuş mesafesi ve varış süreleri mutlak oranda değişiklik göstermektedir. Genel kültür ve tarihi dokuları ile özellikle yaz aylarında gidilmesi gereken ender bölgeler arasında yer alan Estonya harika mimarisi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Yaşayan ortalama 1.5 milyon nüfusun büyük çoğunluğunun gelişmişlik seviyesi oldukça yüksek olmakta ve ülkelerine değer katmaktadırlar.

Bir cevap yazın