Eskişehir Uçak Bileti Ara

Eskişehir Türkiyenin en modern ve gelişmiş şehirlerinden biri olmakla birlikte birçok sebeple yerli ve yabancı turistlerin de uğrak noktasıdır bu nedenle şehre uçak bileti arave bilet seferleri talepleri oldukça fazladır. Eskişehir Anadolu Havalimanı geçmiştir aktif şekilde kullanılırken günümüzde dönemsel olarak gerçekleştirilen bazı uçuşlar dışında kullanılmamaktadır. İleride kullanıma tekrar açılması planlanan havaalanında günümüzde bazı seçili seferler gerçekleştirilmektedir.

Eskişehir, özellikle son yıllarda Türkiye’nin en planlı ve modern şehri olarak bilinmektedir. Şehirde bulunan düzenli parklar ve caddeler, Porsuk çayı ve gondol seferleri ile hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi bir şehir haline gelmiştir. Ayrıca merkezi bir konumda bulunmasından ve birçok şehre olan yakınlığından iş seyahatleri açısından da oldukça tercih edilen bir noktadır. Hafta sonları da İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden ziyaretçi akınına uğrayan şehirde konaklamak için oldukça uygun seçenekler bulunmaktadır. Öğrenci şehri olarak anılan şehirde Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi olmak üzere iki üniversite bulunmaktadır. İki üniversitenin şehre kattığı öğrenci nüfusu ile canlı ve sürekli yaşayan, modern bir şehir haline gelen Eskişehir’de kültür ve sanat etkinlikleri de sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Gezilip görülecek birçok mekana sahip olan bu güzel şehirde ayrıca yöresel lezzetlerin de mutlaka tadına bakılmalıdır.

Gezilip görülecek birçok yer bulunan şehirde başlıca görülmesi gereken yerler; Odun pazarı evleri, Sazova Parkı, Balmumu Heykelleri Müzesi, Porsuk Çayı ve Kent Park olarak sıralanabilir. Bunların dışında şehirde birçok park ve cadde de halkın tercih ettiği ve oldukça düzenli, aile olarak görülebilecek yerlerdendir. Şehrin oldukça canlı olan Doktorlar Caddesi ve meydanlarda bulunan heykeller de mutlaka görülmelidir. Eskişehir denmişken unutulmaması gereken yöresel lezzetler ise çi börek, met helvası ve pinodur. Tren ulaşımında da oldukça gelişmiş olan şehirden Ankara, Konya ve İstanbul’a hızlı tren ile oldukça kolay şekilde ulaşım imkânı bulunmaktadır. Ayrıca çevre şehirlerden otobüs ile ulaşım oldukça yaygındır. Havayolu ulaşımında ise dönemsel olarak bazı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Eskişehir Anadolu Havaalanından günümüzde düzenli olarak Belçika uçuşları gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın