Denizli Milas arası otobüs bileti

Ege bölgesinde olup İç Anadolu, Akdeniz arasındaki geçit ilimiz Denizli’den, Akdeniz’in önemli kentlerinden Muğla’ya 78 kilometre uzaklıktaki ilçesi Milas arasında gün içerisinde birçok firmadan otobüs bileti bulunabilmektedir. Milattan önce 1.bine dayanan geçmişinden günümüze gelen mermerli tarihi yapılarına rağmen yeterli değeri görememiş olan Milas, ünlü tatil beldesi Bodrum yolu üzerinde bulunduğundan, ülkemizin farklı yerlerinden Bodruma gelen otobüs firmaları Milas’tan geçmektedir. Bu durum günün her saatinde otobüs bileti bulma şansını ve rekabetten kaynaklı indirimli, uygun fiyata bilet bulma ihtimalini de doğurmaktadır. İlk hareket noktası Hatay, Diyarbakır, Kayseri, Adıyaman, Adana, Trabzon, Gaziantep, Batman, Iğdır, Aydın, Van seferleri de Bodrum’a giderken Milas’a da uğramaktadır.

İki şehir arasında sabah 04.30, 05.30’da iki, 06.30, 07.15, 07.30, 08.30, 09.00, 09.30’da iki, 10.00 ve 10.30’da, öğlen saatlerinde 14.45, akşam 17.30, 19.00, gece ise 02.30’da otobüs bulunmaktadır. Denizli-Milas arası tahmini üç buçuk saat süren yolculukta toplam 16 adet sefer vardır. Farklı güzergâhlar üzerinden giden firmalar olsa da Denizli 0togarın’dan 17.30’da hareket eden otobüs Tavas, Kale, Muğla, Yatağan’dan geçerek 3 buçuk saat sonra 21.00’de Milas Otogarına ulaşmaktadır. İki ilimizde bulunan havalimanlarından yurt içi ve yurt dışı önemli merkezlere uçuşlar yapıldığı gibi iki şehir arası uçma imkânını verdiği gibi Ankara- İstanbul- İzmir bağlantısını sağlayan demir yolları da ulaşımda kullanılmaktadır.

UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınan Pamukkale Travertenleri, Akhan Kervansarayı, St.Phillippe Martyrion Kilisesi, Antik Kentleri, Ağlayankaya şelaleleri, Keloğlan ve Kaklık mağaraları ile meşhur olan Denizli’yi yurt içi ve yurt dışından turistler yoğun olarak ziyaret etmektedir. Şehrin rotası üzerinde doğal ve tarihi güzellikler çok olduğundan, manzaraları seyrederek keyifle yolculuk yapmak için kara yolu ulaşımı tercih edilmektedir. Otobüslerde sunulan, internete erişim, müzik dinleme, koltuk arkasındaki 10’’HD ekranlarda film izleme, ikram gibi olanaklar ile rahat ve konforlu olan araçlar seyahati cazip kılmakta, firmalarının özel kart imkânında, yolculuk yaptıkça biriken puanlar yeni yolculukları bedavaya yapmanızı sağlamakta, parası ödenip tarihi boş bırakılan açık bilet sistemi de yolculukları kolaylaştırmaktadır.

Bir cevap yazın