Dalaman Aydın arası uçak bileti

Muğla ilimizin turistik doğal güzellikleri ve sahili ile meşhur ilçesi Dalaman’dan, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, güneşli kumsalları ile göz dolduran Aydın’a uçak bileti bulmak mümkün değildir. İki kent arası 133 kilometre yani kara yolu ile seyahat edildiğinde en fazla 2 saat 26 dakika sürecek bir mesafe olduğundan uçak seferi konulmamış bundan dolayıdır ki uçak bileti bulunamaz. İlçe olmasına rağmen havalimanının olması ilçeye gelen turistlerin ne kadar yoğun olduğunu göstermektedir, yurt içi ve yurt dışı seferler yapılmakta özellikle yaz aylarında bu seferler artırılmaktadır. Tatillerinde Ege bölgesini tercih edenler için bu iki şehir arasındaki güzergâh oldukça favori turistik güzellikleri barındırmaktadır.

Dalaman’dan Aydın’a gitmek isteyenler için en çok tercih edilen yol, Dalaman Havalimanı’ndan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçmak oradan da sıklıkla hareket eden servislerle Aydın’a geçmektir. Türk Hava Yolları ile Anadolu jet’in Dalaman’dan İzmir’e gün içerisinde aktarmalı sabah 09.00, öğle 13.55’te iki uçuş, akşam 21.00’de iki olmak üzere toplamda beş sefer yapılmaktadır. Aktarmalardaki bekleme vaktine göre 3 saat 10 dakika ile 11 saat 5 dakika arasında değişen bir seyahat olmakta ve uçuşlarda beklemeler ve aktarımlar İstanbul ve Ankara üzerinden yapılmakta, bu yolculuk promosyonlu uçak biletleriyle daha cazip hale gelebilmektedir. Dalaman, şehrin içindeki tarihi güzellikler ve etrafındaki kültürel miraslardan nasibini yoğun turist ağırlayarak almıştır.

Aydın şehir merkezi sakin sessiz bir il olmasına rağmen, kıyı şeridi ve çevresinde bulunanlar ili cazip kılmakta, İzmir’e çok yakın olmakla birlikte yol üzerinde Selçuk, Didim, Kuşadası gibi yerli yabancı turistlerin dikkatini çeken mekânlar bulunmaktadır. Dalaman-Aydın ulaşımını bu rotadan gerçekleştirmek hac yapmak isteyen Hristiyanlar için daha caziptir çünkü Hristiyanlık dünyası için değerli olan Efes Antik Kent’e yol üzerinden uğrayıp hac ibadetlerini yerine getirip tatil ve gezilerine devam edebilmektedirler. Çıldır Havalimanı’nda, İzmir’e yakınlığından kaynaklı Aydın uçuşları pek yapılmamakta daha çok yurt içi ve yurt dışı farklı uçuşlara hizmet etmektedir. İki şehir arasında direk ve kara yolu araçlarını kullanmak isteyenler için otobüs firmaları mevcuttur.

 

Bir cevap yazın