Cezayir Angola Uçak Bileti

Cezayir’den Angola’ya uçak bileti bulmak artık kolay hale gelmiş, seyahat etmek isteyenler içinde alternatif seçenekler yer almaktadır. Cezayir’in en büyük Havalimanı olan Algerie havalimanından Angola Ülkesinde bulunan Luanda Havalimanına gitmek isteyenler Emirates firması ile aktarmalı olarak önce Dubai’ye iniş yapmaktalar, oradan hareketle bekleme ve yolculuk süresi dâhil edilerek yaklaşık 24 saat süren yolculukla Luanda Havalimanına varmaktadırlar. Bu yolculukları için tek kişi ortalama 2.500 TL ödemektedir. Ayrıca Air France ile Fransa Paris üzerinden aktarmalı gidebildiği gibi, Air Algerie firması ile de Lizbon üzerinden Angola’ya ulaşılmaktadır. Lizbon üzerinden gidildiğinde uçak bileti fiyatı yaklaşık %400 fark gösterirken, Fransa üzerinden uçuşlarda ise % 100 fark bulunmaktadır.

Cezayir’den hareket eden birisi Air Algerie firması ile önce Almanya’ya, akabinde Lufthansa firması ile Fransa’ya oradan da Taag firması ile Angola’ya geçerek seyahatini tamamlayabilir. Bu seyahat yaklaşık olarak 11 saat sürmekte ve ortalama bilet fiyatı 14.000 TL’dir. Alternatif olarak yolculuğu tercih edenler Cezayir’den hareket ederek Londra, Portekiz üzerinden Angola’ya geçmektedirler. Cezayir’de ve Angola’da birçok havalimanı bulunmasına rağmen tüm uçaklar ülkenin en büyük havalimanı olan Algerie’den hareket ederek Luanda Havalimanına iniş yapmaktadırlar. Cezayir ile Angola arasında yapılan uçak seferlerinde en hızlı uçuş süresi yaklaşık 13 – 14 saat sürmekteyken, en uzun süresi ise yaklaşık olarak 16 – 17 saat sürmektedir.

En hızlı gidiş yolu, Air Algerie firmasıyla Paris üzerinden 3 saat aktarmada bekleme süresi ile yaklaşık 14 saat süren yolculuğun sonunda Angola’ya ulaşılmaktadır. Bu yolculuklarda ortalama fiyat fiyatları 4.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Ucuz yolu tercih edenler ise 16 saat süren yolculuklarında Lizbon ve Dubai üzerinden yolculuk yapılarak bilet fiyatları ortalama 2.500 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir. Angola’ya gitmek isteyenler direk uçuş şansları bulunmadığı için Dubai, Paris, Londra ve Lizbon üzerinden gitmeleri gerekmektedir. Seyahat tercihinizde bilet fiyatları aktarmada tercih edilen alana göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında özel günlerde ve tatillerde bilet fiyatlarında farklılıklar oluşmaktadır.

Bir cevap yazın