Burdur Uçak Bileti Ara

Ülkemizin Akdeniz Bölgesinde yer alan Burdur küçük bir kent olup kente havaalanı bulunmamaktadır ancak şehre uçak ile yolculuk yapmak isteyenler bileti ara işlemlerini Isparta Süleyman Demirel Havalimanı üzerinden yapmalıdır. Burdur ili ile arasında 73 kilometrelik mesafe bulunan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı üzerinden uçak bileti almak isteyenler internet bilet satışı yapan sitelerin bileti ara butonunu kullanması gerekmektedir. Süleyman Demirel Havalimanından İstanbul Atatürk Havalimanına saat 15.45’de uçuş yapılmaktadır. Yaklaşık 1 saat 25 dakika süren aktarmasız bu yolculuğun uçak bileti ücretleri 93.99 TL ile 209.99 TL arasında değişmektedir. Promosyon ve Ekonomi sınıfı için geçerli olan bu ücretler Business Class sınıfı fiyatlarında daha da artmaktadır.

Burdur’dan D350 karayolunu kullanan yolcular yaklaşık 40 dakika sonra Isparta’da olmaktadır. Şehir merkezine yakın bir mesafede bulunan havaalanından İstanbul ve İran’a direkt seferler yapılmaktadır. Isparta’dan İran’a uçuşların yapılması havalimanın kullanım yoğunluğunu artırmıştır. İstanbul dışında ülkemizin farklı noktalarına uçuş yapmak isteyenlerin İstanbul aktarmalı yapması gerekmektedir. Örneğin Ankara’ya havayoluyla ulaşım sağlamayı planlayanların öncelikle Atatürk Havalimanına uçması oradan da Ankara’ya uçması gerekmektedir. Uçak bileti fiyatlarının özellikle yaz aylarında ve tatil zamanlarında artacağı unutulmamalıdır. Uygun fiyatlar ile seyahat edebilmek ve Burdur’un güzel mekanlarını gezebilmek için erken rezervasyon şarttır. Son zamanlarda adından tatil dergilerinde sıklıkla bahsedilen ve çok fazla turist çeken Salda Gölü kentin trafiğini artırmıştır.

İlk adı Klasik Grek Çağın’da Psidya olan kent tarih içerisinde Anadolu Selçuklu Devleti, Hamitoğulları Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetine girmiştir. O dönemlerden kalan tarihi eserlerinin yanında Salda Gölü gibi doğal güzellikleri de vardır. Etrafında ormanlarla kaplı tepelerin olduğu 184 metre derinliğe sahip olan göl hem berrak hem de şifalı olduğu ifade edilmektedir. Serinlemek isteyenlerin tercih edebileceği Salda Gölü, Hamitoğulları Beyliği hükümdarı tarafından yaptırılmış Ulu Cami, Osmanlı mimarisini en güzel şekilde yansıtan ahşap ve kalın masif duvarlardan inşa edilmiş Baki bey Konağı kesinlikle görülmelidir. Ayrıca bölgenin tarihi hakkında en güzel kalıntıların görülebileceği Sagalassos ve Kybra Antik kentleri şehir merkezine kısa bir mesafede yer almaktadır.

Bir cevap yazın