Belçika Bulgaristan Otobüsle Kaç Saat

Avrupa Kıtasının iki farkı ülkesi olan Belçika ile Bulgaristan arasında otobüsle seyahat etme düşüncesinde olan bireylerin bu iki ülke arasının kaç saat süresi içerisinde tamamlanacağı hakkında sorular sorduğu bilinmektedir. Avrupa Birliği başkenti konumunda olan Belçika tarihi ve Orta Çağ efsaneleri ile milyonlarca kişinin merak ettiği gelişmişlik seviyesi son derece yüksek bir ülke konumundadır. Dünyaya birçok ilkin bu ülkeden çıktığı düşünüldüğünde gerek mimari dokuları, gerekse farklı lezzetleri ile ilgi odağı olmaktadır. Örneğin; Bulgaristan üzerinden binlerce kişi otobüsle kaç saat yol katederek eşsiz festivallere katılabilmek için ülkeye akın etmektedir. Çikolatalarıyla ünlü, biranın ve patates kızartmasının çıkış noktası olarak gösterilen ülke adeta eğlence parkı gibi görülmektedir. Özellikle Sofya vatandaşları ya da Bulgaristan üzerinden ülkeye giriş yapan kişiler otobüs yolculuğunu tercih etmektedir. Bunun en büyük edeni mola sistemi ile yolculuk yaparken birçok farklı yeri de yakından görme ve keşfetme isteğidir. Otobüs yolculuğu 2393 kilometre mesafe ile toplamda 23 saat 30 dakika ya da 24 saat sürmektedir.

Neredeyse 1 tam gün süren otobüs yolculuklarında seyahat sırasında istasyonlarda mola verildiğinde birçok yeni yer ve insan keşfetmek mümkün olmaktadır. Yeni bir kenti keşfetmenin yanı sıra doğrudan bilgi alınabilecek yerlileri ile de sohbet etme imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte doğa ile baş başa her şeyi yakından izleyerek yolculuğun tamamlanması da yolculuğa ayrı bir heyecan katmaktadır. Görsel bir ziyafet olarak nitelendirilebilecek olan yolculuk ile eşsiz manzaraları izleme şansından dolayı seyahat oldukça keyifli geçecektir. Lüks otobüs firmaları yolculuk sırasında sundukları ikramları ile de ilgi odağı olmaktadır. Yanı sıra müzik listeleri keyiflere keyif katmaktadır. Otobüs yolculukları sanılanın aksine sıkıcı değil son derece keyifli ve manzaralarla dolu geçmektedir.

İki harika ülke arasında otobüs ile gerçekleştirilecek olan yolculukla eşsiz tarihi doku ve doğal güzellikleri keşfetmek mümkündür. Bulgaristan ve Bürüksel arasında bilet karşılaştırarak satın almak son derece kolay olmaktadır. Fırsatları için geniş bir seçim yapılması mümkündür. Uygun biletlerin alınması için seferlerin araştırılması önerilmektedir. Uygun fiyatlı otobüs biletleri bulabilmek için bir takım ihtiyaçların karşılanması mümkün olmaktadır. Bulgaristan çıkışlı yolculuklarda farklı duraklara uğrayarak Brüksel’e ulaşmak kolay olmaktadır. Sofya İstasyonundan çıkan otobüs öncelikle Knyaginya Maria Luiza’ya ulaşır ve buradan da Kniaz Aleksandar Dondukov 2 durağına geçiş yapmaktadır. Sırasıyla Serdika Bus Station ve sonrasında Sofia ile Lukoil duraklarına uğradıktan sonra son durak olan Dragan Tsankov’a ulaşım sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın