Bangladeş Gürcistan uçak ile kaç saat

Güney Asya’da bulunan Bangladeş ile Güney Kafkasya da bulunan Gürcistan arası THY ile Dakka-İstanbul, İstanbul Batum uçuşuyla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Bangladeş’in başkenti olan Dakka İstanbul arası uçuş 9 saat 20 dk sürmekte, İstanbul’da 9 saatlik Batum aktarma uçağını bekleme süresi ve 1 saat 55 dakikalık İstanbul Batum uçuşuyla toplam 20- 21 saat aralığında sürmektedir. Bekleme süresini çıkarırsak toplam 11 saat 15 dakika uçuş sürmektedir. Eğer uçuş Bangladeş’ten Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e yapılacaksa uçuş gününe göre THY ile İstanbul aktarmalı ve bekleme süreleri ile birlikte 14 saatten 32 saate sürebilmektedir. Dakka Tiflis bekleme hariç uçuş süresi ise Dakka – İstanbul 9 saat 20 dk ve İstanbul – Tiflis 2 saat 15 dakika olmak kaydıyla toplam da 11 saat 35 dakika sürmektedir.

Direk uçuş olmayan ya da çok uzak olan noktalarda genel olarak aktarma yapılır ve aktarmalarda diğer uçağın kalkış saatine göre bekleme yapılabilir. Bazı günler aktarma yapılan uçağın kalkış saatini beklemek için uzun saatler beklenebildiği için, uçuş gününü belirlerken aktarma uçağının saatlerine de dikkat etmek gereklidir. Böyle uçuşlar da tüm bilgiler uçak şirketi tarafından verilmekte, buna göre kendinizi programlayabilirsiniz. Bu nedenlerden ötürü Baglades – Gürcistan Uçakla kaç saat sürer sorusunun cevabı seçilen şehire ve güne göre değişkenlik gösterebilir.200

Bangladeş – Gürcistan reel uçuş süresi 11 saat ama beklemelerle 14 saatten 32 saate çıktığı gibi Güney Amerika, Avustralya, Japonya v.b. gibi uzak ülkelerde de yolculuk yapılacak güne göre uçuş süreleriyle gidilecek şehire aktarmada beklenen süreler göz önüne alındığında farklı sonuçlar görülebilir. Eğer aktarmalı uzun uçuşlar yapacaksanız, aktarmayı avantajlı bir seçenek haline getirmenin yollarıda vardır. Bangladeş’ten Gürcistan’a gidecek yolcu İstanbul’da 3 saat ile 24 saat arası bekleme süresinde yola çıkmadan İstanbul’u araştırırsa, İstanbul’da beklediği süreyi havalimanı terminalinde geçireceğine İstanbul’un tarihi güzelliklerini gezerekte geçirebilir. Siz de bu gibi uçuşlarda aktarma yerinde geçireceğiniz zamanı iyi bilir ve aktarma yapacağınız şehri araştırırsanız, havalimanı terminalinde ki koltuklarda geçireceğiniz sıkıcı zamanı şehri gezip görerek eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken gezerken uçağınızı kaçırmamak.

Bir cevap yazın