Aydın Adana Uçak Bileti Fiyatları

Kuşadası ve Didim gibi tatil cenneti merkezlere ev sahipliği yapan Aydın ile kebabın ve portakalın memleketi Adana arası uçak yolculuğunu daha uygun fiyatla gerçekleştirmek için fiyatları kıyaslamak en uygun bileti almak gerekir.  Aydın Adana Uçak Bileti Fiyatları araştırılırken birbirinden çok farklı fiyatlar ile karşılaşılır ki bunun sebebi biletin alınış tarihi ile doğrudan alakalıdır. Aydın kentinde havaalanı bulunmadığından havayolu ulaşımı kente en yakın İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Adnan Menderes Havalimanı ile Adana Şakirpaşa Havalimanı arasındaki yolculuğun biletleri ortalama 2 ay öncesinde alınırsa yaklaşık olarak 49.99 TL’ye uçmak mümkündür. Şayet bilet erken bir tarihte alınmayıp son dakikalara kaldı ise bu fiyat yaklaşık 286 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Adnan Menderes Havaalanı ile Şakirpaşa Havaalanı arasında Pegasus ve Sun Express firmaları uçmaktadır. Pegasus, iki rota arasında 05.20, 14.15 ve 19.40 saatlerinde uçmaktadır. Sun Expres firması ise 07.00, 15.40 ve 20.20 saatlerinde uçuşu gerçekleştirmektedir. Bu uçuşlar direkt olarak gerçekleştirildiğinde yolculuk süresi 1 saat 25 dakika gibi kısa bir zaman sürmektedir. Yukarıda belirtilen uçak bileti fiyatları ekonomi ve promosyon biletler için geçerlidir. Promosyon biletler sivil havacılığın en düşün ücretli biletleridir. Fakat her uçakta belli ve sınırlı sayıdaki koltuk için uygulandığından çabuk tükenmektedir. Promosyonları almak için acele etmek gerekir. Fakat promosyonlarda iade, iptal ve değişiklik olmadığından seyahat tarihini netleştirip öyle almak doğru olacaktır.

Yaz turizminin canlı geçtiği efeler diyarı Aydın’ın nüfusu yaz aylarında artmaktadır. Turizm yöre halkının en önemli geçim kaynaklarından biridir. Yaz ayları sıcak, kış ayları ise ılıman geçen kentin diğer geçim kaynağı ise tarımdır. İnciri ile meşhur olan şehri en uygun ziyaret zamanı gezmek isteyenler için bahar, denize girmek isteyenler için ise yaz aylarıdır. Magnesia ve Priene Antik Kentleri muhakkak görülmelidir. Ülkemizin en büyük ve en kalabalık kentlerinden olan Adana’da yazın kavurucu sıcaklar görülür kışın ise kar hiç görülmez. Adana sınırları içinde bulunan Tepebağ Höyüğü, Seyhan Nehri, Çarşı Hamam, Ramazanoğulları Konağı, Taşköprü, Kazancılar Çarşısı, Irmak Hamam, Yeni Camii muhakkak gezilmeli, kebabından yenilip bıcı bıcıdan içilmelidir.

Bir cevap yazın