Avrupa Gezilecek Yerler

Artık bir gün Avrupa ülkelerine seyahat planlarınız var ise Avrupa gezilecek yerleri en güzel yerleriyle beraber resimli şekilde sizlere tanıtarak ülkelerin hangi şehirleri merkezi yerleri çok aktif anlatılmaktadır. Özellikle gitmeniz gereken ülkeler için belirteceğimiz yerlere giderek gezilerinizi yapabilirsiniz.

Almanya’da gezilecek yerler

Ortaçağ kenti olarak bilinen Quedlinburg için ziyaret gerçekleştirdiğinizde kendinizi eski zamanlarda hissedeceksiniz. UNESCO dünya mirasi listesinde de yer alan Quedlinburg, renkli görüntüsüyle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
Diğer gidilecek nokta ise Münih, tabi ki Münih şehrinin ismini duymayan kalmamıştır. Ama gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmadan gitmenizi önermeyiz. Harika bir doğa yapısına sahip olan şehirde dağlar ve manzara görüntüleri doğa severlerin ilgisini çekmektedir. Köln şehri içinde ünlü bir kolonya markasına sahip ve müzeye bile sahipler. Başkent Berlin ise büyülü yapıtları ile göz dolduruyor. Müze ve sanat galarilerinden biri olan Branderburg Kapısı ve Berlin Katedrali gibi bir çok başyapıtları görmeniz mümkün.

Almanya Münih’ten bir kare ;

almanyamunih.jpg (1000×667)

İtalya’da mutlaka gezip görmeniz gereken yerler

Sorrento şehri özellikle limon ağaçları ve çiçeklerinin kokusuyla ziyaretçilerini ağırlayarak kendini bir adım öne çıkarıyor. Şehirde yiyeceğiniz bir akşam yemeği esnasında ki aynı keyfi başka yerde alamayacağınıza emin olabilirsiniz. Venedik ise tüm turistlerin ilgi odağı olarak sürekli ziyaretçi çeken aşıklar şehri. Şehrin içerisinde yapacağınız gondol sefası ile tüm şehiri izleyerek gezinizi yapabilirsiniz. Cam sanat merkezi için de Murano Adası’n giderek ustaların inanılmaz gösterilerini izleyebilirsiniz. Milano da daha çok iş görüşmelerinin yapıldığı yer olarak bilinse de eski binaların yer aldığı şehir olarak geçmişten günümüze gelen yapıtları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Venedik Şehrinden bir kare ;

venediksehri.png (591×338)

İngiltere’de görmeniz gereken mekanlar

Muhteşem bir doğa görmek istiyorsanız sizi Stardford-upon-Avon kasabasına gitmeniz için öneride bulunabiliriz. Eğitime önem veriyorsanız Oxford şehri için adlanlandırılan üniversite kenti size çok iyi gelecektir. Oxford kitapçıları ve eski kafelerinden yararlanarak harika bir vakit geçirebilirsiniz. Warwick kalesi İngilterenin muhteşem havasını teneffüs edeceğiniz noktaların başında yer alıyor. Düzenli derli toplu şehir isteyenlerin Bath şehrinin görkemli görüntüsüne mest olacaklardır. Ve tabi ki Cambridge üniversite şehri olmasının yanı sıra şehrin içerisinde yer alan ve gezi içinde kullanılan kanala sahip bir yere mutlaka gitmelisiniz.

Oxford şehrinden bir kare ; 

Oxford.jpg (590×400)

Fransa’da gezilecek görülecek yerler

Ülkenin sembolü haline gelen Eyfel kulesi ilk olarak gitmeniz gereken yerlerden biri olabilir. Dünyanın önde gelen yapıtları arasında yer alan ve yılda yaklaşık olarak 6 milyon ziyaretçi çeken Eiffel kulesi Fransa’nın önemli gelir kaynaklarından bir tanesi olarak yerini alıyor. Ülkenin ilk devlet müzesi olarak ismini yazdıran Louvre Müzesi oldukça büyük olduğu için tamamınının gezilmesi 28 gün vakit ayır ayırmalısınız. Fransız Kral ve kraliçelerinin birlikte kaldıkları Versay Sarayına giderek ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Saray gezinize yarım gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. Muhteşem bahçesi ve sarayın içini gezerek çevrede bulunan mekanlarda yemeğinizi yiyerek anın tadını çıkartabilirsiniz.

Eyfel Kulesinden bir kare ;

eyfelkulesi.jpg (545×363)