Artvin Uçak Bileti Ara

Ülkemizin Karadeniz Bölgesinin doğusunda yer alan ve doğa mucizeleri ile eşsiz bir güzelliğe sahip olan şehri Artvin şehrini ziyaret etmek amacı ile uçak bileti almak isteyenler uçak bileti ara seçenekleri ile internet üzerinden bilet alarak kolayca ulaşım sağlamaktadırlar. Artvin şehrine uçuşlar birçok havayolu şirketleri ile mümkündür. Artin merkezine en yakın havalimanı Batum-Hopa havalimanıdır. Bunun yanı sıra Trabzon havalimanı da sizler için faydalı olur. Erzurum havalimanına giderek de Artin’e hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Artvin ilimiz sınır bölgesinde yerleşmektedir. İl, Gürcistana komşudur. Artvin, merkez haricinde 7 ilçeden oluşmaktadır. Şehrin komşuları ise Ardahan, Rize ve Erzurumdur. 7436 km2 yüzölçümüne sahiptir. Artvin’in nüfusunun büyük kısmını Lazlar, Gürcüler ve Kıpçaklar oluşturmaktadır. Bölgede Çoruh nehri yer alır. Coğrafi açıdan bölgenin yarıdan çoğu ormanlarla kaplıdır. Aynı zamanda engebeli bir özellik gösterir. Artvin halkının temel geçim kaynağı hayvancılıktır. Halkın başlıca geçim kaynağının hayvancılık olmasının sebebi, bölgenin tarım arazisi bakımından sınırlı olması ve sanayi olanaklarının da az olmasıdır. Ardanuç, Arhavı, Murgul, Yusufeli bölgede önemli ilçelerdir.

Artvin şehrinde gezilip görülecek yerlerin başında Cehennem Deresi Kanyonu gelmektedir. Dik bir duvarı anımsatan ve 200 m den fazla yüksekliğe sahip olan Kanyon, Ardanuç Cehennem deresi içerisinde yer almaktadır. Bir diğer Artvin yapılarından biri de Çifte Köprülerdür. Köprülerin tarihi 18. yüzyıla dayanmaktadır. Deliklikaya ise ilin doğal mucizeleri bakımında henüz fazla keşfedilmeyen yerleri arasındadır. Yaylalar köyü muhteşem görüntüsü ile ziyaretçileri hayran bırakmaktadır. Yıldız Gölü dağ sularından beslenmektedir. Yaz aylarında özellikle serinlemek için ideal bir mekandır. Ferhatlı Kalesi ise Ardanuç ilçesinde bulunmaktadır. İberya Kralı tarafından inşa edilen kale günümüze kadar gelmiştir. Mısır ekmeği, hamsili pilav, karalahana sarması, turşu kavurması, mıhlama, laz böreği ve her türlü balık yemekleri Artvin mutfağının ana yemeklerini oluşturur.Artvin yemeklerini tatmak için ise Artvin Çardak Restoran, Zil Kale Restoran, Taner Ustanın Yeri, Hızır Dayı Pidecisi tavsiye ediliebilir. Koru, Barcelona, Lamazi Pansiyon, Kaçkar Pansiyon, Mencuna Konakları şehirde konaklamak için yerlerdir.

Bir cevap yazın