Artvin Ordu-Giresun Uçak biletleri

Artvin Hopa Havalimanından Ordu’nun Gülyazı ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında yer alan Ordu-Giresun Havalimanı arasında Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarından 14.35’te iki farklı uçuşta uçak bileti bulunabilir. Hopa’dan Ordu-Giresun Havalimanı’na ekonomi veya Businiess Class sınıflarından farklı imkânlara sahip olmasından dolayı farklı ücretlerde uçak bileti bulunabilir. Business Class’tan yüksek ücretle alınabileceği gibi, ekonomi sınıfından, her uçakta belli sayıda koltukta uygulanan ve alındıktan sonra değişimi olmasa da çok uygun fiyata olduğundan tercih edilen Promosyon biletler ile hava yolu firmalarının yaptığı özel kampanya ve indirimli biletlerden de alınabilir. Bu uygun fiyatlı uçak biletleri aracılığıyla oldukça hızlı, rahat ve cazip bir seyahat yapılabilir.

Artvin’den Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen aktarmalı olan 14.35’te iki farklı uçuşu bulunmakta, bu uçuşların süresi 9 saat 50 dakika ile 18 saat 55 dakika arasında değişmektedir. Artvin’den uçak bulamayanlar için 101 kilometre uzaklıkta bulunan Batum Havalimanı’ndan Ordu-Giresun’a Türk Hava yollarının her gün 17.50’de başlayıp yolculuk süresi 7 saat 42 dakika ile 25 saat 4 dakika arasında değişerek farklı varış saatlerinde aktarmalı altı uçuşu bulunmaktadır. Artvin’den Havaş servisleri ile Batum’a 40 dakikada gidildiği için bilet bulamayanların en çok kullandıkları rota olmaktadır. Batum’dan İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen’e direk uçuşlar yolcular tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.

Yine Hopa’dan uçak bulamayanlar 233 kilometre uzaklıktaki Trabzon Havalimanı’ndan da uçak bulunabilmektedir, Batum’a göre kara yolu yolculuğu biraz daha uzun olsa da hava yolu seyahati daha kısa sürdüğü için bu hattaki yolculuk da değerlendirilmektedir. 4 saat kara yolu yolculuğundan sonra ulaşılan Trabzon’dan Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları’nın gün içerisinde yedi uçuşu bulunmaktadır. Anadolu jet’in 06.20’de hareket eden uçağı 07.30’da Ankara Esenboğa’da olmakta oradan 50 dakika beklemeden sonra 08.20 de tekrar havalanan uçak toplam 3 saat 20 dakika sonra 9.30’da Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yapmaktadır. Özellikle yaz, kış ve bayram tatillerinde uçaklarda yoğunluk olduğunda farklı Artvin’den Ordu-Giresun’a gidenler için farklı alternatiflerin olması yolculuklarında kolaylık sağlamaktadır.

Bir cevap yazın