Arnavutluk Uçak Bileti Sorgula

Avrupanın güneydoğusundaki Arnavutluk ucuz fakat güzel tatilin adresi olduğundan tatil severlerden uçak ile yolculuk yapmak için sorgula işlemi yapan kişi sayısı çoğunlukta olduğundan bileti alma konusunda acele etmek gerekiyor. Online sitelerde Arnavutluk Uçak Bileti Sorgula işlemi yapıldığında ülkenin Tiran kentinde bulunan Nene Tereza Uluslararası Havalimanına direkt uçuş olduğu ekrana yansıyacaktır.

Ülkemiz en yoğun iki havaalanından yani İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a Türk Hava Yolları ve Pegasus firmalarının direk uçak seferleri vardır. Pagasus firması Sabiha Gökçen’den öğlenden sonra saat 16.15’te uçuş gerçekleştirmektedir. Bu yolculuğun ortalama süresi yaklaşık olarak 1 saat 45 dakikadır. 16.15’te başlayan yolculuk 1 saatlik farkla yerel saate göre 17.00’de Tiran Nene Tereza Uluslararası Havalimanına ulaşmaktadır.

Türk Hava Yolları ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sabah 07.40 ve akşam 19.20 saatlerinde uçuş yapmaktadır. Avrupa yakasından başlayan bu yolculuk ortalama 1 saat 40 dakika sürmektedir. Arnavutluk bir dönem Osmanlı Devleti’nin tarafından da yönetildiğinden ülkede Osmanlı’ya dair çok eser vardır. Ülkemizden bu eserleri görmeye ve sakin bir tatil yaparak ülkenin doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak isteyen kişi sayısı fazla olduğundan daha ucuz yolculuk yapabilmek için bilet alma konusunda geç kalmamak doğru olacaktır. Rota üzerinde iki farklı havayolu firmasının sefer düzenlemesi fiyatları biraz etkilese de talebin fazla olması dengelemektedir. Biletler, Ekonomi, Premium ekonomi ve Bussines Class sınıflarında satılmaktadır ki her bilet sınıfının şartları farklı olduğundan almadan önce bilgi alınmalıdır.

Karadağ, Makendonya, Yunanistan, Sırbistan ile komşu olan ülke tarihinde farklı milletlerin egemenliğinde yaşasa da şimdilerde parlamenter sistemle yönetilen bağımsız bir devlettir. İyon ve Adriyatik denizleri kıyısında bulunan şehirler turisti çekmektedir. Arnavutluk yaklaşık olarak yüzde 70’i dağlarla çevrili bir ülke olduğundan kış aylarında dağlarda kış sporları yapılamaktadır. Kış sporları ise turistlerin kış aylarında ülkeye gelme nedenlerinden biridir.  Dağlar ülkenin soğuk olmasına neden olduğundan kalın giysiler fazlaca kullanılmaktadır. Arnavutluk’ta Müslüman, Ortodoks ve Katolik Hıristiyanlar yaşamaktadır. T.C vatandaşlarına vize uygulamayan ülkede farklı zaman dilimlerinde festivaller yapılmaktadır. Renkli gösterilere sahne olan 28 Kasım Bağımsızlık Günü, Nisan Tiran Film Festivali en önemlileridir. Ilıman bir havada gezmek isteyenler için en ideal mevsim İlkbahar ve Yaz aylarıdır.

Bir cevap yazın