Andora Ucuz Uçak bileti ara

Resmi adı Andora Prensliği olan küçük ülkeye direkt uçak yolculuğu yapmak havaalanı olmadığından mümkün olmamaktadır ki bileti almak için ara işlemi yapıldığında ulaşımın en ucuz ve kısa yolunun İspanya üzerin olduğu görülecektir. Turizm cenneti olma yolunda hızla ilerleyen Andoraya bilet almak için Andora Ucuz Uçak Bileti ara yazıldığında ülkeye havayolu ulaşımının ancak İspanya üzerinden yapıldığı ekrana yansıyacaktır.

Turizm alanında önemli bir merkez olmaya başlayan bir ülke için havaalanının olmaması büyük bir eksikliktir. Fakat yakınında bulunan İspanya’nın Barcelona kentine yapılan uçak yolculuğunun ardında karayolu ulaşımın ardından Andora’ya ulaşılır. Yaklaşık olarak 3 saat süren yolculuk yoldaki manzaralardan dolayı oldukça keyifli geçeceğinden zor olmayacaktır.

İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Hava Yolları, Özbekistan Havayolları ve Pegasus hava yolu firmalarının Barselona Havalimanına direk seferleri bulunmaktadır. Günün farklı saatlerinde ortalama 7 uçuş bulunmaktadır. Özbekistan Havayollarının 07.20 ve 14.50 saatlerinde, Türk Hava Yollarının 07.20, 09.30, 14.50 ve 20.10 saatlerinde, Pegasus firmasının ise saat 10.20’de uçak seferi bulunduğundan herhangi birinden alınacak bilet yolcuyu ortalama 3 saat 50 dakika sonra Barselona’ya ulaştıracaktır. Barselona Havalimanından sonraki karayolculuğu da hesaba katılırsa ortalama yedi saat sonra Andora Prensliğine ulaştıracaktır. En fazla kullanılan yol olmasına rağmen uçuş için İspanya’yı tercih etmeyenler Pegasus ve Türk Hava Yollarının direkt uçak seferi düzenlediği Fransa üzerinden de ulaşım sağlayabilir.

Piren Dağlarının eteklerine kurulu olan Andora, Fransa, İspanya arasında yer alan, monarşi ile yönetilen bir Güney Avrupa ülkesidir. T.C vatandaşlarına vize uygulaması olmamasına rağmen Andora için direkt ulaşım olmadığından Fransa veya İspanya’ya gidebilmek için Shengen vizesi almak gerekiyor. Gümrük vergisinden muaf tutulan çok sayıdaki mağazada ucuz ürünler alabilmek alışveriş tutkunlarını cezp etmektedir. Ülkeye alışveriş için gidecek olanlar mağazaların hafta içi 20.00’de, hafta sonu 21.00’de kapandığını unutmamalılar. Ayrıca mağaza ve butikler gün ortasında siesta molası verdiklerinden bir müddet kapalı oluyorlar. Restoran ve cafeler ise akşam 22.30’da kapanmaktadır. Ülkenin gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri arasında La Margineda Köprüsü, Madrius Vadisi, Parlamento Binası ve St. Estee Kilisesi bulunmaktadır. Pirene Dağları’nda kayak, treking veya balon turu yapılabilir. Pirene dağlarında yapılan kayak festivaline katılmak için Mart ayında gitmek gerekir.

 

Bir cevap yazın