Aksaray Ankara Otobüs Biletleri

Aksaray ve Ankara arasında direk karşılıklı olarak hizmet veren otobüs biletleri satan seyahati firmalar Kamil Koç Turizm, Metro Turizm, Mersin Villa Seyahat, Has Turizm A.Ş., Nilüfer Turizm beş adettir. Direk karşılıklı seferlerin yanı sıra güzergahının içinde Ankara olan Aksaray’dan geçmiş veya güzergâhının içinde Aksaray olan Ankara’dan geçmiş bir otobüs firması da bu hizmeti verebilmektedir. Bu şekilde hizmet veren firmaların sayısı oldukça fazladır. Şanlıurfa Astor, Ben Turizm, Yeni Adana Turizm, Lider Adana Turizm, Mersin Travel Turizm, Mersin Nur Turizm, Jet Turizm, Star Batman Turizm, Yükseller Aksaray Birlik, Yeni Aksaray, İnan Turizm, Has A.Ş. olarak sayılabilir.

Bilet fiyatlarını incelediğimizde Aksaray ile Ankara ve Ankara ile Aksaray arası otobüs yolculuklarında en düşük fiyat 25 TL, en yüksek ücret ise 30 TL’dir. Bu fiyatlar genel fiyatlardır. Bazı uzun yolculuk yapan, örneğin doğu şehirlerimizden gelen veya doğu şehirlerimize giden otobüs firmalarının biletleri 70 TL’ye kadar varabilmektedir. Otobüs firmalarının en az 3.30 saatte götürmeyi taahhüt ettiği otobüs yolculuklarında en fazla ise 4 saat yolculuk öngörülmektedir. Bu otobüs firmaları genelde Wi-fi hizmeti, koltuk ekranında TV hizmeti, kulaklık dağıtımı, cep telefonu kullanımının serbestliği ve USB ile şarj imkânı olan otobüsler olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra otobüs çeşitleri incelendiğinde 2+1 ve 2+1 tipi otobüs çeşitleri karşımıza çıkmaktadır. 2+1 otobüsler de sağ tarafta 2 koltuk sol tarafta ise tekli 1 adet koltuk bulunmaktadır. Bu tip otobüsler konfor açısından 2+2 tipi otobüslere göre çok daha rahattır.

Ortalama 30 TL’nin olduğu otobüs biletlerinde etkin bir otobüs firması incelendiğinde Ankara ve Aksaray ve Aksaray ve Ankara arası yolculuklar için biletler incelendiğinde neredeyse günde 10 adet otobüs bileti bulunabilmektedir. İnceleyeceğimiz birden fazla etkin otobüs firması olduğuna ve bunlara ek olarak bu iki şehirin diğer şehirlerarası ulaşımlarında yol üstünde olması sebebiyle bilet bulmak çok kolaydır. D 750 otobanının kullanıldığı güzergâhta yaklaşık 227,9 kilometre yol kat edilmektedir. Eğer Kırıkkale Kırşehir yolu tercih edilirse bu yol 278,7 kilometreye kadar çıkabilmektedir.

Bir cevap yazın