Adana Erzurum Arası Uçak Bileti Ara

Akdeniz Bölgesi içinde bulanan Adana ile Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Erzurum şehirleri arası ulaşımlarda genel tercih uçaktan yana olup uçak bileti ara adıyla hizmet veren çeşitli internet sitelerinden bilet temin edilebilmektedir. Bu uçuşların fiyatları firmadan firmaya çeşitlilik gösterdiğinden, internet üzerinden Adana Erzurum arası uçak bileti ara platformlarındaki seçeneklerden bütçenize en uygun olanı bulabilirsiniz.

Bu şehirlere kara yolu ile ulaşım da mümkündür. Ancak konfor arayanların ve zamanı değerli olanların tercihi çoğu zaman hava yolu olmaktadır. İki şehir arasına günlük yapılan uçak seferi sayısı ortalama 10’dur. 615 kilometre mesafesi ile uçuş süresi en kısa 3 saat sürmektedir. Her gün aktarmalı veya aktarmasız olarak seferler sürmektedir.Bu seferlerden biri ile yolculuk yapabilmek için internet üzerinde bilet ara hizmeti veren sitelerden yardım alabilirsiniz.

Seyhan Nehri kıyıları ve Toros Dağları güneyinde kurulmuş Adana, Türkiye’nin en yoğun nüfuslu altıncı kentidir. Ticaret ve kültür merkezi olarak geçen ilin on beş ilçesi mevcuttur. Şehir günümüzde gıda turizmiyle adını duyurmuş olsa da mimarisi ile de parlamaktadır. Her dönem ziyaret edilmesi mümkün olan Adana, yazlarının kavurucu bir sıcaklıkta geçmesiyle de bilinmektedir. Gezip görme amacıyla gidilecekse en uygun mevsim ilkbahardır. Bunun yanı sıra Uluslararası Adana Film Festivali eylül ayında düzenlendiğinden meraklıların bu ayda şehri ziyaret etmesi önemlidir. Şehirde konaklama imkanları da oldukça çeşitlidir. Bölgede kültür, ticaret ve lezzet turizmi olduğundan birçok otel vardır. Merkezle Seyhan ve Yüreğir ilçesinde bulunan oteller daha çok kullanılmaktadır. Ayrıca gezip görülecek çok sayıda tarihi yapıları ve doğal güzellikleri vardır.

Dadaşlar diyarı olarak da bilinen Erzurum ise, coğrafi olarak bir kavşak noktasında yer aldığından tarih öncesi devirlerin siyasi çalkantılarına da şahit olmuştur. Şehrin doğal güzellikleri ise bahsedilmesi gereken başka bir özelliktir. Kentte gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını saymak gerekirse: Yakutiye Medresesi, Nene Hatun Milli Parkı, Tortum Şelalesi, Palandöken, Öşvank Kilisesi, Erzurum Saat Kulesi, Rüstem Paşa Bedesteni, Atatürk Evi Müzesi, Kongre Binası, Narman Peri Bacaları. Tarih ve doğa turizmi için ideal bir şehir olan Erzurum’da, konaklama konusunda şehir merkezinde veya oraya yakın otellerin tercih edildiğini görmekteyiz. Zira gezinizin verimli olması için otelinizin merkeze yakınlığı önemlidir.

 

Bir cevap yazın