Adana Antalya Arası kaç saat

Güzel ülkemizin en güzide şehirlerinden olan Adana ve Antalya gerek coğrafi konum, yöresel ürün ve aktiviteler, büyük üniversiteler ve turizm açısından ülkemizin en sevilen seçkin şehirlerden olmakla birlikte bu iki şehir arasında ki ulaşım kolaylığı sayesinde günlük, haftalık, aylık olarak bu iki şehir arasında sürekli seyahat sirkülasyonu olduğu görülmektedir. Adana ve Antalya arasında ulaşım açısından en büyük kolaylık bu iki şehrin de Akdeniz’e kıyı şehri olmaları ve karayolu ile en 3 yol güzergâhı ve uçak ile ulaşımın olması iki şehir arası yapılacak seyahatleri cazip kılmaktadır.

Adana ve Antalya arasında karayolu ile ulaşım sağlamak için 3 alternatif güzergâh kullanılarak ulaşım sağlanır. Otobüs firmaları Adana – Karaman – Antalya yol güzergâhını kullanarak iki şehir arasında hizmet vermekte olup bu güzergâh ile yaklaşık yolculuk süresi 9 saat sürmekte ve bu süre yol durumu, hava durumu gibi durumlarda farklılık göstermektedir. Günün her saatinde otobüs firmaları karşılık olarak iki şehir arasında sefer düzenlemektedir. Otomobil ile ulaşım için yine Adana – Karaman – Antalya yol güzergâhı kullanılarak yaklaşık yolculuk süresi 7 saat kadar düşmektedir. Diğer iki alternatif yol güzergâhı iki Adana – Mersin–Antalya ve Adana – Seydişehir (Konya) – Antalya olmakla birlikte bu iki yol güzergâhı genellikle otomobil ile ulaşım sağlayacak kişiler tarafından tercih edilmekte olup sebebi ise yol üzerinde farklı yerler görmek ve gezginler gibi gitmek içindir. Bu iki yol güzergâhında yolculuk süresi yaklaşık olarak 9 saat sürmektedir.

Bir diğer alternatif ulaşım aracı olan ve en çok tercih edileni ise uçak yolculuğudur. Uçak yolculuğu ile bu iki şehir arasında ki mesafe oldukça kısalmakta olup zamandan büyük tasarruf sağlamaktadır. Adana ve Antalya arasında günlük belirli saatlerde karşılıklı olarak direkt uçak seferleri bulunmakta ve bu şekilde ulaşım 1 saat 15 dakika gibi kısa bir süreye düşmektedir. Direkt uçuşların olmadığı günlerde de aktarmalı tarifeli uçak seferleri düzenlenmekte ve bu şekilde ulaşım süresi yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Bir cevap yazın